COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Hrad Špilberk

Trubadúři na Špilberku

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Špilberk 210/1
    Brno 662 24

Na Letní scéně hradu Špilberk se setkají fanoušci hned několika hudebních žánrů, které však mají společného jmenovatele. Festival určený pro všechny věkové kategorie představí hudbu, která čerpá z kořenů naší historie – středověku, renesance a baroka.

Hlavní hvězdou je bezesporu legendární česká skupina Spirituál Kvintet, která touto sezónou zakončí své 60 let trvající působení na hudební scéně. Za tu dobu na jejích písničkách vyrostlo několik generací, mnohé její písničky zlidověly. Její zakladatel a umělecký vedoucí Jiří Tichota, který je současně muzikologem se zaměřením na renesanční a barokní hudbu, říká: „na festivalu zahrajeme mimo jiné výběr z našeho úplně prvního LP Písničky z roku raz dva (z roku 1973), které tehdy vzniklo díky inspiraci renesančními tabulaturami.“

Také ostatní kapely z festivalového line-upu umožňují soudobému publiku poslechnout si v různých úpravách skladby a texty napsané právě trubadúry a básníky před stovkami let.

Spirituál Kvintet – poslední (60.) sezóna české legendy
Deloraine – pagan folk
Bakchus – středověká hudba
Quantis Minoris – hradrock
Plaisirs de Musique – barokní hudba
Tourdion – renesanční hudba

Kdy se akce koná

6. září 2019 - 15:00–22:00

Vstupné

V předprodeji 270 Kč

Více informací a kontakt

Špilberk 210/1
Brno 662 24

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku