Moravské zemské muzeum

Trojí život středověké keramiky

  • 17. červen–3. říjen 2021

  • Moravské zemské muzeum
    Zelný trh 8
    Brno 65937

Nová výstava v Moravském zemském muzeu představuje vývoj středověké keramiky ve všech etapách jejího „života mezi lidmi“, tedy od jejího zrodu v hrnčířské dílně přes uplatnění v domácnosti až po „život po životě“ – laboratorní a muzejní zpracování archeologických nálezů keramických pozůstatků.
Ve středověku byla keramika lehce dostupným a nepostradatelným pomocníkem v mnoha běžných oblastech, zejména pak v domácnosti. Převládala především v kuchyni a na jídelním stole, ale známe i keramické pokladničky na drobné úspory, kahánky či dokonce nočníky. Cenné informace o detailech každodenního života přináší drobná keramická plastika, zřejmě dětské hračky, dárky a upomínky z pouti.
Výstava přináší reprezentativní výběr keramické produkce čtyř královských měst – Brna, Jihlavy, Plzně a Českých Budějovic, která jsou po stránce archeologické dobře prozkoumána a zmapována.
Dětská dílna umožní zejména malým návštěvníkům vyzkoušet si práci středověkého hrnčíře i novodobého archeologa a muzejního restaurátora.

Kdy se akce koná

17. červen–3. říjen 2021

Vstupné

Více na http://www.mzm.cz/oteviraci-doba-a-vstupne/#c9443

Dospělí75 Kč
Mládež (6-15 let)35 Kč

Více informací a kontakt

Moravské zemské muzeum
Zelný trh 8
Brno 65937

Událost na FB
mzm@mzm.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!