COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Urban centrum

Tři roky pro Brno

  • Akce již proběhla

  • Mečová 5
    Brno 602 00

Jak tvořit veřejná prostranství ve 21. století?

Kdy se v Brně začne stavět víc nových bytů? Jak bude vypadat nová čtvrť Trnitá? A kdo navrhne budovu nového hlavního nádraží? Na tyto a další palčivé otázky odpoví výstava Tři roky pro Brno, která mapuje tříleté působení kanceláře městského architekta (KAM).

KAM vznikla jako příspěvková organizace města před třemi lety a brněnská veřejnost má teď příležitost nahlédnout pod pokličku její tvorby. Na výstavě budou představeny hlavní úkoly, na kterých jako koncepční kancelář pracuje – od plánů na rozvoj Brna až po konkrétní projekty a realizace. Největším úkolem je dokončení návrhu nového územního plánu, příprava územní studie nové čtvrti Trnitá nebo zadání mezinárodní architektonické soutěže na podobu nového hlavního nádraží. Nejen o těchto tématech se lidé více dozví právě na výstavě.

Vernisáž odstartuje symbolicky 3. října v 18:33.

Poprvé se na výstavě představí široké veřejnosti také dokument Principy tvorby veřejných prostranství, který připravil tým KAM. Bude sloužit všem, kdo se podílí na rozvoji brněnského veřejného prostoru od zástupců města a samosprávy po architekty nebo projektanty. Celkem deset kapitol popisuje konkrétní principy, jak tvořit kvalitní a funkční náměstí, ulice, parky a další místa ve městě. Ukazujeme, jak řešit veřejná prostranství od počátečního plánu, až po jednotlivé detaily, jako jsou typy dlažby nebo prvky městského mobiliáře. Dokument si budou lidé moci prohlédnout přímo v Urban centru a od října bude dostupný také online na webových stránkách kambrno.cz.

Více informací

Kdy se akce koná

3. říjen–8. listopad 2019

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Mečová 5
Brno 602 00

778520752
urbancentrum@brno.cz