Tmavomodrý festival

Předchozí Následující
  • 11. - 12.5. 2018

  • 29. ročník

  • Poznejte svět nevidomých

Nevidomé a slabozraké děti a mládež se v květnu již po dvacáté deváté setkají v Brně. Na mezinárodním festivalu se potkávají nejen spolu, ale i s širokou veřejností. Pro Tmavomodrý festival připravují řadu vystoupení, proběhne zážitkový den pro veřejnost a vyvrcholením festivalu bude benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje právě zrakově handicapovaným dětem.

Přijďte děti podpořit, užít si šifrovací hru, podívat se na výcvik vodících psů nebo se dozvědět něco o životě s hendikepem.

Vystoupení nevidomých dětí proběhnou v Sálu Břetislava Bakaly 11.5. od 10:00 do 13:00. Jste srdečně zváni.

Festival probíhá ve spolupráci s TyfloCentrem Brno, o.p.s., které zajišťuje například výstavu prací zrakově postižených, odborné přednášky nebo představení novinek v oblasti IT techniky pro zrakově postižené. Festivalu se účastní děti i mládež nejen z České Republiky. TyfloCentrum Brno, o.p.s. také pořádá v rámci festivalu výstavu kompenzačních pomůcek pro nevidomé. Více informací o výstavě zde.

Moravská galerie v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum pořádá pro účastníky festivalu, otevřený workshop pro nevidomé a slabozraké zaměřený na prostorovou typografii, který bude probíhat ve výstavách Mezinárodního bienále grafického designu Brno.

Doprovodnou akcí Tmavomodrého festivalu je i Jarní Agora 2018 – odborné workshopy o informačních a komunikačních technologiích pro zrakově postižené, které 12. a 13. května 2018 pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity.

Tak, kam se poděl můj doposud dokonalý zrak?
Na všem leží neproniknutelně modrý mrak.
Tmavomodrý mrak.

Jan Werich

Přehrát video

Tmavomodrý festival

Atmosféra akce

Kdy se akce koná

11.–12. květen 2018

Více informací a kontakt

Ilona Pawerová

775923991
pawerova@ticbrno.cz

Partneři akce