Tmavomodrý festival

Předchozí Následující
  • 16.5 - 18.5. 2019

  • jubilejní 30. ročník

  • Poznejte svět nevidomých

Nevidomé a slabozraké děti a mládež se v květnu již po třicáté setkají v Brně. Na mezinárodním festivalu se potkávají nejen spolu, ale i s širokou veřejností. Pro Tmavomodrý festival připravují řadu vystoupení, proběhne zážitkový den pro veřejnost a vyvrcholením festivalu bude benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje právě zrakově handicapovaným dětem.

Přijďte děti podpořit, užít si šifrovací hru, podívat se na výcvik vodících psů nebo se dozvědět něco o životě s hendikepem.

Festival probíhá ve spolupráci s TyfloCentrem Brno, o.p.s. a dalšími organizacemi, zabývajícími se službami a pomocí zrakově postiženým, které zajišťují například výstavu prací zrakově postižených, odborné přednášky nebo představení novinek v oblasti IT techniky pro zrakově postižené. Festivalu se účastní děti i mládež nejen z České Republiky.

Letošního ročníku se zúčastní také  slovenská Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy, která pomáhá lidem se zdravotním postižením stát se samostatnějšími, díky pomoci psů se speciálním výcvikem. Od roku 1995  vycvičili a odevzdali klientům už více než 120 vodících psů. Jako jediná organizace na Slovensku získali akreditaci od International Guide Dog Federation, což potvrzuje vysokou kvalitu jejich práce. V posledních letech se kromě výcviku vodících psů zaměřují také na výcvik psů asistenčních a signálních.

V pátek 17.5. od 9:00 proběhne ve spolupráci s Moravskou galerií v Pražákově paláci také workshop pro nevidomé a slabozraké, který se zaměří na experimentální grafiku a tvorbu hapticky různorodých matric, tematicky vycházejících z probíhající výstavy Boudník.
Lektorské vedení: Kateřina Minaříková.
Rezervace místa na edukace@moravska-galerie.cz.
Vstup zdarma

Doprovodnou akcí Tmavomodrého festivalu je i jarní Agora 2019 – odborná vzdělávací akce o informačních a komunikačních technologiích pro zrakově postižené, kterou 18. a 19. května 2019 pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity.

Tak, kam se poděl můj doposud dokonalý zrak?
Na všem leží neproniknutelně modrý mrak.
Tmavomodrý mrak.

Jan Werich

Přehrát video

Tmavomodrý festival

Atmosféra akce

Kdy se akce koná

16.–18. květen 2019

Více informací a kontakt

Ilona Pawerová

775923991
pawerova@ticbrno.cz

Partneři akce

všap