Tmavomodrý festival

Předchozí Následující
  • 16.5 - 18.5. 2019

  • jubilejní 30. ročník

  • Poznejte svět nevidomých

Nevidomé a slabozraké děti a mládež se v květnu již po třicáté setkají v Brně. Na mezinárodním festivalu se potkávají nejen spolu, ale i s širokou veřejností. Pro Tmavomodrý festival připravují řadu vystoupení, proběhne zážitkový den pro veřejnost a vyvrcholením festivalu bude benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje právě zrakově handicapovaným dětem.

Víte, jaké překážky překonávají nevidomí a slabozrací v každodenním životě? Přijďte si vyzkoušet, jak si nevidomý člověk roztřídí oblečení podle barev, spáruje ponožky, nalije vodu do sklenice nebo se podepíše. Vyzkoušet si můžete i hry pro nevidomé, koupit si originální rukodělné výrobky zrakově postižených klientů a pracovníků dílny HapAteliér a na místě bude také sdružení Vodící pes a slovenská Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy s ukázkou výcviku psů. To vše v pátek 17.5. na akci Tmavomodrý den.

Festival probíhá ve spolupráci s TyfloCentrem Brno, o.p.s. a dalšími organizacemi, zabývajícími se službami a pomocí zrakově postiženým, které zajišťují například výstavu prací zrakově postižených, odborné přednášky nebo představení novinek v oblasti IT techniky pro zrakově postižené. Festivalu se účastní děti i mládež nejen z České Republiky.

Doprovodnou akcí Tmavomodrého festivalu je i jarní Agora 2019 – odborná vzdělávací akce o informačních a komunikačních technologiích pro zrakově postižené, kterou 18. a 19. května 2019 pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity.

Akce se koná ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno.

Tak, kam se poděl můj doposud dokonalý zrak?
Na všem leží neproniknutelně modrý mrak.
Tmavomodrý mrak.

Jan Werich

Přehrát video

Tmavomodrý festival

Atmosféra akce

Kdy se akce koná

16.–18. květen 2019

Více informací a kontakt

Ilona Pawerová

775923991
pawerova@ticbrno.cz

Partneři akce

hvězdárna logovšapSvětluška logo