Moravské náměstí

Tmavomodrý den

  • Akce již proběhla

  • Moravské náměstí
    Brno 60200

V centru města budete mít možnost vyzkoušet si, jaké překážky překonávají nevidomí a slabozrací v každodenním životě.  Otestujete své schopnosti při chůzi poslepu jen s bílou holí v reálném prostředí Brna, nachystáte si svačinu, opět bez zrakové kontroly.

Víte, jak nevidomý člověk roztřídí oblečení podle barev, aby se nezapralo? Jak přiřadí ponožky správně podle barev, aby neměl každou ponožku jinou?

Pracovníci Tyflocentra Brno vám předvedou, jak můžete vlastní chytrý telefon přeměnit v chytrou pomůcku pro nevidomé, a ukáží počítač s hlasovým výstupem pro nevidomé. Budou k dispozici brýle simulující různé zrakové vady. Na Pichtově psacím stroji si budete moci vyzkoušet psaní Braillova bodového písma. Prohlédnete si běžné pomůcky denní potřeby pro nevidomé a slabozraké. S nevidomými kolegy bude možné pohovořit o tom, jak které věci dělají, poptat se na to, jaké nástrahy v každodenním životě překonávají.

Na místě bude také sdružení Vodící pes s ukázkou výcviku psů.

Součástí tohoto zážitkového dne budou také Nevidomí maséři Brno. Tato organizace se rozhodla masážemi zdarma podpořit festival právě na Tmavomodrém dni na Moravském náměstí.

Těšit se můžete na kvalitní masáž od nevidomých a zrakově postižených masérů s více jak 5 letou praxí a akreditací ve zdravotnictví.

Mimo Tmavomodrý den je v Brně můžete navštívit hned ve dvou provozovnách: Pod nemocnicí 27, Brno- Bohunice a Poliklinika Lesná, Halasovo nám. 1.

Akce se koná v rámci Tmavomodrého festivalu.

Kdy se akce koná

11. květen 2018 - 10:00–16:00

Více informací a kontakt

Moravské náměstí
Brno 60200

pawerova@ticbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku