Metro Music Bar

The Yellowjackets / Jazz Groove Brno

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Metro Music Bar
    Poštovská 6
    Brno 60200

Jazz fusion quartet, dvojnásobní držitelé Grammy, kteří se potkali při spolupráci s americkým kytaristou Robbena Forda v roce 1977.

Tehdy ve složení klávesista Russell Ferrante, basista Jimmy Haslip a bubeník Ricky Lawson velice brzy zaregistrovali neuvěřitelnou chemii, která mezi nimi zafungovala a vznikly Yellowjackets. Dnes v obměněné sestavě kapela funguje a vystupuje na světových podiích již 40 let. A nutno říct, že velice úspěšně! Svůj styl neustále updatují moderními prvky a proto jejich hudba stále působí svěže a nadčasově.

Jejich debutové album Yellowjackets bylo velice úspěšné na jazzových radiových stanicích a zvedlo velkou vlnu ohlasů. Po druhém albu Mirage a Trois si dali chvíli pauzu, ale v brzku (1984) se opět dali dohromady pro Playboy jazz festival, přizvali perkusionistu Paulinho Da Costu a zpěváka a saxofonistu Marc Russa. Vydláždili si tak přímou úspěšnou cestu do Billboard jazz charts a podia po celém světě. V průběhu let kapelou prošlo mnoho předních jmen jazzového světa, jako například William Kennedy, Peter Erskine nebo Felix Pastorius. Později naskočil do žlutočernopruhované formace jedinečný ’breckerovský’ saxofonista oddaný hardbopu a skvělý aranžér Bob Mintzer, jehož big bandové aranže zná každý, kdo kdy poslouchal jazz. Bob je velice výrazným článkem kapely, který „Jackets“ opět posunul dál. S vydáním alba Mint Jam (2001), které bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší současné jazzové album, se stálým členem skupiny stává bubeník Marcus Baylor. Kapela často spolupracuje se zpěváky jako Boby McFerrin, Kurt Elling, Jonathan Butler nebo Brenda Russell.

Na koncert do Brna přijedou se svým posledním albem Cohearence. Název je takovou malou slovní hříčkou se slovy coherence (= soudržnost) a hear (= slyšet). Představit si pod tím můžete mnoho, ale při poslechu se přesvědčíte o tom, že se jedná o velmi soubornou dokumentaci toho, kam až může fusion band zajít. Je kombinací klidu i silného bujení, tajemství, rozruchu i rozmaru.

Russell Ferrante – klávesy
Bob Mintzer – saxofon
Will Kennedy – bicí
Dane Alderson – baskytara

Kdy se akce koná

22. říjen 2018 - 20:00

Více informací a kontakt

Metro Music Bar
Poštovská 6
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku