Kino Art

the Dirty Immigrant: stand-up comedy

  • Akce již proběhla

  • Kino Art / Velký sál

Chcete vidět sprostého migranta říkat vtipy? Přijď se podívat na podvratnou, procítěnou a lehce obscénní comedy show Rumunského cestovatele a komika Victora Patrascana. Jsi typ člověka, který zpochybňuje úplně všechno, co se týká života, náboženství, politiky a lásky? Tohle je představení pro tebe.

Celé představení proběhne v angličtině.

Hello. My name is Victor and I’m a stand up comedian. I’m the first Romanian to perform stand up comedy in broken English. Since I started in 2012, I’ve told my jokes in front of a crowd of people throughout the UK, Germany, Holland, Austria, Sweden, Denmark, Switzerland, Finland, Spain, Ireland, Portugal, the Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Croatia, United Arab Emirates and Romania.

In 2019 and 2020, I toured my solo stand up comedy show called „The Trouble with being Born Romanian“ throughout Europe with shows in over 30 cities. Also, in 2019 and 2020 I topped the rankings of Roast Battle London. I was recently a special guest on the Romanian TV show iUmor and scared a few people with my jokes.

Facebooková událost

Kdy se akce koná

29. červen 2021 - 20:00

Vstupné

Dospělí199 Kč

Více informací a kontakt

Kino Art / Velký sál
Cihlářská 19, Brno

Kino Art / Velký sál

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!