COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Předchozí Následující
  • 16. únor–16. květen 2021

  • Dům umění města Brna
    Malinovského náměstí 2
    Brno 60200

K účasti na výstavě Tady a teď!, uspořádané při příležitosti 110. výročí založení Domu umění, bylo přizváno padesát pět autorů a autorek spojených s Brnem.

Oproti předchozím výročím, věnovaným spíše historickým námětům, je tato událost zaměřena na současnost a nabízí širokému okruhu autorů mladší a střední generace setkání a sdílení společného prostoru na půdě městské instituce.

Výchozím záměrem nebylo hledat charakteristiky lokální brněnské umělecké scény, ale spíše se z určitého místa vztahovat k problematice současného umění v globalizovaném světě.

Jelikož kulturní instituce jsou dlouhodobě uzavřené, rozhodli jsme se s některými díly vstoupit do veřejného prostoru a aspoň trochu tak výstavu otevřít veřejnosti. Snad se i díla ve vnitřních prostorách brzy dočkají svých diváků.

Od 16. 2. se můžete  přijít podívat na první dílo z venkovní instalace, Oil on House Terezy Holé a Hynka Skotáka.  Instalace s názvem OIL ON HOUSE je vytvořena z více než 50 000 kousků použitých plastových lahví. Olejová kapka tak bude první viditelnou částí výstavy.

Kdy se akce koná

16. únor–16. květen 2021

Více informací a kontakt

Dům umění města Brna
Malinovského náměstí 2
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku