Sympozium 28. mezinárodního bienále grafického designu Brno 2018

Moravská galerie v Brně

Sympozium 28. mezinárodního bienále grafického designu Brno 2018

  • Akce již proběhla

  • Univerzitní kino Scala
    Moravské náměstí 3, Brno

Ve dnech 11., 12. a 13. května 2018 proběhne v univerzitním kině Scala třídenní cyklus přednášek a prezentací světově významných tvůrců a teoretiků designu.

On-line přihláška: http://bit.ly/bienalesympozium

Sympozium je určeno pro grafické designéry, typografy, ilustrátory, pracovníky redakcí, nakladatelství, reklamních agentur, tiskáren, knihoven, manažery, studenty, pedagogy, teoretiky a publicisty z oblasti umění a designu.
Sympozium bude rozdělené do tří tematických celků, které odrážejí celkovou otevřenou koncepci přehlídky a rozšiřují jeho spektrum zájmu o příbuzné disciplíny, především architekturu a produktový design. Ve všech třech tematických celcích se představí přední zástupci tuzemské i světové scény, aby dohromady vytvořili živý a dynamický tok myšlenek vybízejících k vzájemné interakci a diskuzi.

První den nese podtitul Základní pilíře grafického designu a mluvit se bude o esenciálních elementech jeho tvorby a provozu – o písmu, vydavatelství, médiu magazínu či barvách.

Druhý den se představí pod titulem Grafický design ve službách komerčního světa – výběr designérů pracujících pro komerční sféru a spolupracujících se značkami na tvorbě vizuálních stylů, publikací i digitálního prostředí.

A konečně poslední den s tématem Grafický design ve střetu disciplín představí tvůrce stojící na hranici grafického designu s přesahem do architektury a produktového designu.

Sympozium bude moderovat mezinárodně uznávaný kurátor a publicista Adam Štěch, jeden ze členů kurátorského týmu tohoto ročníku bienále.
Oficiálními jazyky sympozia jsou čeština a angličtina. Všem účastníkům bude k dispozici simultánní překlad.

Více informací

Kdy se akce koná

11.–13. květen 2018

Více informací a kontakt

Univerzitní kino Scala
Moravské náměstí 3, Brno

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku