Hrad Špilberk

Symboly vládců

  • 3. březen–31. prosinec 2021

  • Hrad Špilberk
    Špilberk 210/1
    Brno 662 24
    online

Oslnivý lesk zlata, stříbra a drahokamů.

Třeba 22 karátový zlatý nákrčník z doby římské nebo filigránové výrobky velkomoravských šperkařů či zlaté hodinky posázené brilianty. Předměty, které patřily vládcům a vládkyním. Tzv. elitě, lidem, kteří se snažili získat převahu a výsadní postavení. A to odpradávna. Proto jsou na výstavě i předměty z doby lovců mamutů. Svědectví o vládcích z doby kamenné, bronzové či železné dokumentují nálezy z bohatých hrobů jako je např. výbava zemřelých bojovníků, tehdejších vládců či královen, jejichž symboly jsou z velké míry vystaveny vůbec poprvé.

Raritou je replika hrobu z mladší doby bronzové a tzv. „Heršpický Achilles“, souputník slavných hrdinů Trojské války, jehož představujeme v nové kresebné rekonstrukci.

Mužská část populace jistě ocení ladné tvary mečů špičkové kvality, exemplářů, které čerstvě opustily konzervátorské dílny. Ženy zase určitě osloví krásné oděvy, vedle těch praktických i doslova bizarní, které by se dnes rozhodně nosit nedaly. Symboly vládců můžete obdivovat v gotickém sále hradu Špilberku do 31. prosince 2021.

Kdy se akce koná

3. březen–31. prosinec 2021

Více informací a kontakt

Hrad Špilberk
Špilberk 210/1
Brno 662 24
online

Událost na FB
+420 542 123 611
muzeum.brno@spilberk.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!