Music Lab Summer Garden

Swing Garden #5 with Heart of Dixie

  • 6. srpen 2024

  • 19:00–23:00

  • Music Lab Summer Garden

Jako každé léto rozvíříme prostor před JAMU v rytmu swingu
Společně se Swing Wings pro vás chystáme letní večery se skvělou živou swingovou hudbou, tancem a atmosférou 30tých a 40tých let 20. století.
Chybět nebudou ani oblíbené rychlokurzy základních kroků swingového tance, které můžete rovnou využít. 🕺 A kdo ví… možná získáte novou celoživotní závislost – protože swing a celá naše komunita bezesporu závislostí je.
——-
Heart of Dixie je brněnská kapela hrající jazz z dob, kdy tento žánr vyprodával Carnegie Hall. Osmičlenný orchestr se čtyřmi dechy a plnotučnou bigbandovou rytmikou je složený převážně z absolventů brněnské JAMU a zaměřuje se primárně na mezinárodní taneční
festivaly.
Za posledních osm let se uskupení kapelníka, zpěváka a kytaristy Janka Čarka objevilo na velkých pódiích od Istanbulu až po španělskou Sevillu, stovka poctivě odehraných festivalů a tančíren také přinesla titul European Swing Artist 2020. Kluci z Heart of Dixie si ale stejně tak užívají jazzové festivaly a menší akce pro domácí publikum, kterému rádi naservírují plnou dávku swingové energie. Jádro repertoáru tvoří vlastní aranžmá vydané na albu In Love With Basie, jenž bylo vřele přijato českými jazzovými kritiky, a které už kapelu definitivně posunulo od dixielandu k tvrdému basiovskému swingu padesátých let.
Díky podpoře domácích i evropských fanoušků z řad swingových tanečníků bylo album vydané také na LP.
V posledních letech s kapelou často hostuje vynikající švýcarský jazzová zpěvačka Géraldine Schnyder, která aktuálně působí v Brně.
Členové kapely:
Jiří Kotača (tp)
Lukáš Hasa (tb)
Petr Chadim (ts)
Marek Kotača (as)
Jan Čarek (guit, voc)
Čenek Kraut (pno)
Vlado Micenko (b)
Kristián Kuruc (dr)
Géraldine Schnyder (voc)
——–
Akce se odehraje venku na letní zahrádce Music Labu před vchodem do JAMU HUFA na Komenského náměstí. V případě nepřízně počasí se akce operativně přesune do vnitřních prostor Music Labu.
Doporučený příspěvek na kapelu je 100 Kč / osobu.

Kdy se akce koná

6. srpen 2024 - 19:00–23:00

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

Music Lab Summer Garden

Letní zahrádka před hudební fakultou JAMU na Komenského náměstí

Událost na FB