Divadlo na Orlí

Světová duše

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Orlí 19
    Brno 60200

Co nám nabízí klasika?
Například Shakespeara, Čechova, Dostojevského, Platóna. Jak s nimi můžeme zacházet, abychom nezničili autora, a do jaké míry smíme zasahovat do příběhu, konfrontovat ho s jinou dobou, časem, prostředím, abychom ho nezprimitizovali? Jak vytvořit nové pojetí postav ze starých, okoukaných a prakticky nám známých hrdinů? V čem je tajemství klasiky? Kam až sáhnout, abychom jí porozuměli a mohli pro sebe objevit novou neznámou hloubku a rozměr moderního člověka?
A co dělá klasika s hercem? Jaké znalosti, logiku a fantazii má režisér použít, aby vzniklo nové ve starém? Jaký smysl má opakovaná práce s klasikou? Možná v ní máme hledat proroctví, poslání, abychom objevili vlastního ducha? Abychom našli správné morální hodnoty pro náš život? Možná…
Abychom poznali bílé, je správné a potřebné prozkoumat černé. Abychom oživili lidského ducha na jevišti, máme najít a vytvořit duše postav, ztělesnit je přes naše duše a pokusit se – jako Treplev – představit si, jaká je vůbec světová duše. Co je to za fenomén? Potřebujeme nové formy! Proto se máme naučit vnímat skvosty světového umění a předávat jejich proroctví dál.

 

Autorská inscenace režisérky a vedoucí pedagožky absolvujícího ročníku činoherního herectví Oxany Smilkové.

Kdy se akce koná

6. březen 2019 - 19:00
7. březen 2019 - 19:00
27. duben 2019 - 19:00

Vstupné

Dospělí150 Kč
Senioři100 Kč
Studenti100 Kč
ZTP a ZTP/Pzdarma

Více informací a kontakt

Orlí 19
Brno 60200

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku