Výstaviště Brno

Světelná show

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Brocken 5.2.- před Pavilonem A2
    Prospect (Hyperbinary) - rozsvítí věž výstaviště
    Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Brocken 5. 2. – Yasuhiro Chida

Festival RE:PUBLIKA ve spolupráci se SIGNAL festivalem přinese také speciální světelné instalace. Pro brněnskou událost vybrali kurátoři SIGNAL festivalu japonského umělce Yasuhira Chidu a umělecké studio Hyperbinary.

Instalace japonského umělce Brocken 5. 2. vychází z jevu, kterému se říká brockenské strašidlo nebo také horský přízrak. Tento přízrak se objevuje vysoko v horách, kdy horolezec stojí zády ke slunci a dívá se z hřebene hory do mlhy. Vznikne tak ohromně zvětšený stín pozorovatele obklopený duhou. Interaktivní objekt, do kterého diváci vstupují, je protnut 60 000 děrami, které vytvářejí iluzi, ve které má divák pocit, jako by letěl noční oblohou.

Prospect – Hyperbinary

Umělecké studio Hyperbinary zvolilo pro svůj projekt název Prospect, neboť jeho význam (vyhlídka, naděje, široký rozhled) se váže k samotnému místu nejen formálně, ale také obsahově. Světelnou show složenou ze 160 programovatelných LED světel chce vykročit do budoucnosti a poskytnout divákům unikátní zážitek dialogu inteligentních moderních technologií s funkcionalistickou architekturou. Instalace doplněná originální hudební složkou rozsvítí věž výstaviště po tři víkendy.

Akce se koná v rámci Festivalu RE:PUBLIKA.

#Brnoslavirepubliku

 

Kdy se akce koná

1.–3. červen 2018

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Výstaviště 405/1, 64700 Brno-střed-Pisárky, Česko

info@republika2018.cz