Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Kraví hora 522/2
    Brno 61600

Napříč časem až k soumraku vesmíru.

Už je tady zase! Naskočila vám otázka, co asi? To je jednoduché.

V neděli 22. prosince od 17 do 22 hodiny se přijďte podívat na neopakovatelnou světelnou instalaci z dílny Michala Oklešťka a Jana Macháta, kteří obarvují Brno pod uměleckým jménem Visuálové. Vstup zdarma, v parku je místa dost.

Proč? V noci ze soboty 21. prosince na neděli 22. prosince se Slunce na pozemské obloze dostane do nejjižnějšího bodu své dráhy – proběhne zimní slunovrat. No a my tento zvrat podpoříme světelnou instalací v parku Kraví hory.

Dle tradice Slunce v době zimního slunovratu umírá a pozemský svět se tudíž – byť jen nakrátko, ale přeci – ocitá bez ochrany před upíry, vlkodlaky i dušemi zemřelých. Jedinou možností je vlastní světlo – kdysi lojových svíček, později elektrických žárovek, dnes výkonných LED svítidel.

Abychom si tuto výjimečnou událost připomněli a současně uchránili město před nejtemnějšími démony, opět oslavíme Svátek světla. Přijďte v neděli 22. prosince mezi 17. a 22. hodinou do parku na Kraví hoře a nebudete se stačit divit! Vstup zdarma, místa bude dost.

Součást projektu Jihomoravský kraj fandí vědě.

Kdy se akce koná

22. prosinec 2019 - 17:00–22:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Kraví hora 522/2
Brno 61600

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku