Letohrádek Mitrovských

Strašidelný letohrádek – Hrůzostrašné legendy ožívají

  • Akce již proběhla

  • Letohrádek Mitrovských
    Veletržní 19
    Brno 60200

Letohrádek Mitrovských v Brně připravil nevšední podívanou pro všechny návštěvníky, kteří se rádi bojí.

Výstava o krvavé historii představí reálné historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti. Upírský hřbitov, krvavá lázeň, Draculova hrobka, soudní stolice pro potírání čarodějnictví, katova přípravna a další scény uvedou nechvalně proslulé bytosti evropské historie od středověku až po začátek 20. století.

Pro výstavu byly vytvořené speciální figury, na kterých nechybí věrohodné detaily – skleněné oči, ostré zuby, účesy a dobové šaty. Atraktivitu zvyšují neobyčejné multimediální “pohyblivé“ či “oživlé“ obrazy, které vystraší úplně každého návštěvníka – před očima se totiž promění zprvu idylický portrét ve strach nahánějící bestii.

Kdo má pro strach uděláno, je na výstavě vítán, strašpytlům je vstup zakázán!
O tom, že nejznámější upír je hrabě Dracula, nebude určitě nikdo pochybovat. Jeho příběh byl několikrát zfilmován, ovšem málokdo tuší, že jako literární předloha mohla tvůrci Draculy – Bramu Stokerovi – posloužit českokrumlovská kněžna Eleonora Amálie ze Schwarzenbergu, jejíž tajemný osud vám výstava také představí.
Střední Evropa byla na upírství dosti bohatá – už gotické kroniky zmiňují několik zásadních případů, se kterými se také seznámíte – kde jinde, než přímo na upírském hřbitově! Pozdější upírské šílenství v dobách baroka, během kterého se překopal kdejaký obecní hřbitov i lesní hřbitůvek, musela rázně zastavit až samotná císařovna Marie Terezie! Připomeneme i pověst o zámeckém správci ze Žďáru – Aloisi Ulrichovi, který se lidem zjevoval i po své smrti a musel být znovu usmrcen. Více neprozradíme, přijďte se podívat!

Více informací

Kdy se akce koná

18. září–28. listopad 2021
Čtvrtek: 10:00—16:00
Pátek: 10:00—16:00
Sobota: 10:00—16:00
Neděle: 10:00—16:00

Vstupné

Dospělí130 Kč
Mládež (6-15 let)90 Kč
Studenti90 Kč
Senioři90 Kč

Více informací a kontakt

Letohrádek Mitrovských
Veletržní 19
Brno 60200

Událost na FB
letohradekbrno@seznam.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!