Industra

Stanislav Biler: Nejlepší kandidát / premiéra

  • Akce již proběhla

  • Industra
    Masná 9, Brno

„…pokud můžu začít, já si myslím, že jsme viděli projev státnického formátu, podobně mluvil třeba Kennedy nebo Martin Luther King, než je oba zastřelili. Novák vliv všem lidem do žil novou naději, víru v budoucnost, sjednotil celou zemi…“

Nejlepší kandidát naplňuje blok tří inscenací, které konfrontují publikum s mechanismy současného politického marketingu.

 

Vždy z jiné perspektivy, přesto Jakub Macek, Jaroslav Rudiš a nyní Stanislav Biler reflektují akutní politický problém: propast zející mezi skutečnou úrovní kandidátů či již nových politiků a jejich společenským obrazem. Trilogie tak zároveň tematizuje práci domácích médií. Inscenace Nejlepší kandidát nabízí stejně jako Husina a Národní třída konstatování stavu a jde ještě o krok dál, nabízí naději. Tou nadějí je vzpoura. Johanna Rottová, tuctová sekretářka, zesměšní svého šéfa, demaskuje kandidáta. „V tom přece není žádná vzpoura, žádná odvaha“, můžeme si říct. Ale možná právě v tom to všechno vězí: odvaha není objektivně měřitelná a každý ji zažívá jinak, každý v tu chvíli sám v sobě překonává něco jiného. Odvahou může být přestat pít nebo se vzepřít šéfovi stejně jako založit v Sudetech rodinu. Změnu může přinést každý a vzpoura pak bude jejich součtem.

Režie: Jiří Honzírek

Dramaturgie: Kristýna Břečková

Výtvarná koncepce: Martina Zwyrtek

Obsazení: Anna Duchaňová, Alfréd Texel, Václav Veselý

Lightdesign: Jan Tranta

Více informací

Kdy se akce koná

5. květen 2018 - 20:00–22:30

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku