Muzeum města Brna

Špilberk žije republikou!

  • Akce již proběhla

  • Muzeum města Brna, hrad Špilberk
    Špilberk 1, Brno

Hrad Špilberk se už po šesté otevírá se vším všudy! A protože letos slavíme 100 let od vzniku Československa, Špilberk bude žít republikou!

Co všechno vás čeká? Můžete se zapojit do hry „Případ legionářské čepice“, jejíž stanoviště najdete po celém hradě. Zažijete všechna úskalí detektivního pátrání, díky čemuž odhalíte příběh skutečného legionáře a uvidíte jeho čepici. Přivítáte prezidenta T. G. Masaryka, potkáte hradní posádku i četníky, uvidíte nádhernou dobovou módu první republiky a zhlédnete divadelní představení pro malé i velké. Děti si dokonce zasoutěží o drobné ceny. Chystáme pro vás také pestré občerstvení, aby vás netrápil hlad ani žízeň a vy si mohli v pohodě užít víkendové dny na hradě Špilberku. Můžete třeba posedět v dobové retro hospůdce nebo zkusit výbornou zmrzlinu od Božského kopečku. K tomu vám zahraje flašinetář, kapela Nešlapeto a další.

 Za zvýhodněné vstupné si budete moci pouze o tomto víkendu prohlédnout hrad Špilberk a ještě si k tomu s celou rodinou užít zábavný program. Otevřené vám budou stálé expozice i výstavy Rok 1918 – co nám válka vzala a dala… a Rok 1968 v Brně očima cenzora. Kromě toho pro vás chystáme také speciální komentované prohlídky Jihozápadního bastionu.

 

Kdy se akce koná

8.–9. září 2018

Více informací a kontakt

Muzeum města Brna, hrad Špilberk
Špilberk 1, Brno

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku