Slavnostní otevření stálé expozice Brno předměstí Vídně

Moravská galerie v Brně

Slavnostní otevření stálé expozice Brno předměstí Vídně

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Moravské náměstí 1a,
    662 26 Brno

Srdečně vás zveme do Místodržitelského paláce na slavnostní otevření stálé expozice s názvem Brno předměstí Vídně, které se uskuteční 14. 11. v 18 H.

Zahájení výstavy proběhne ve slavnostním duchu a atmosféře 19. století. Čeká vás velkolepý dobový bál v maskách i dětská vernisáž v 16 hodin, kde nebude chybět tradiční vídeňský Sacherův dort.

Nová expozice v Místodržitelském paláci přibližuje lokální umění v kontextu vídeňské tvorby, jež v té době fungovala jako přirozené centrum, přičemž kombinuje ukázky vysokého umění i uměleckého řemesla. Vedle obrazů, soch a prací na papíře se tu prezentují i ukázky dobového nábytku, porcelánu a keramiky, skla, textilu a módy, šperků nebo litin. Můžete se těšit na díla Joži Uprky, Alfonse Muchy, Gustava Klimta, Josefa Hoffmanna, Egona Schieleho a dalších, nechybí ani interaktivní prostor pro zábavu a ralaxaci.

Expozici doplňuje zrcadlové bludiště a prostor věnovaný těm nejlepším dílům z období gotiky a baroka z galerijních sbírek.

Výstava byla realizována za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu České republiky v rámci projektu Bilaterální sítě designu.

Kdy se akce koná

14. listopad 2019 - 18:00

Více informací a kontakt

Moravské náměstí 1a,
662 26 Brno

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku