Areál Kraví hora lidem

Slavnostní otevření hřiště Kraví hora lidem

  • Akce již proběhla

  • Kraví hora

Slavnostní otevření dětského hřiště s originálními atrakcemi v podobě Sloní mámy a Krokodýla na pružinách, bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, skvělé jídlo i pití a zkulturnění areálu na Kraví hoře – na to vše se můžete těšit v sobotu 6.10. od 11:00 do 18:00 v areálu KRAVÍ HORA LIDEM.

Hřiště najdete za autoservisem na Kraví hoře. Vstup je zdarma.

 

Akce začne sestavením dětského hřiště a bude pokračovat celou plejádou atrakcí. Klaun Čiko a jeho Lepší svět nadchne i ty děti, které se obyčejně klaunů bojí. Pokud vás doma tíží přebytečný odpad, nebo naopak pátráte po utajených pokladech, určitě si nenechte ujít bleší trhy Dobrá karma. V Instax fotokoutku se budete moct nejen vyfotit, ale taky vyhrát foťák Instax Mini 9 a další zajímavé ceny. Děti si užijí malování na obličej Petr a Leontýnka, zatímco dospělé zabaví Artesvět výtvarný workshop nebo Nesemese. Během přednášky o elektrosmogu se dozvíte o léčivých vibracích a elektrosmogu. Lovemusic přiveze krásné věci s duší a také oblíbeného DJ Marthyho, experta na vytváření uvolněné atmosféry pozitivní hudbou. Po šesté hodině večerní vás příjemně vyladí koncert léčivých tónů.

Nejenom kulturou živ je ale člověk a na své si přijdou i gurmáni. Budete moci ochutnat to nejlepší z moravského gastra. Chilli dobroty, čerstvé bagety a vynikající dezerty rodinné manufaktury Sokolíci, čokoládu 1.brněnské čokoládovny, domácí koblížky Running Donuts a MyRaw Food Brno. O pitný režim se postarají malé pivovary LuckyBastard a Pivovar Květnice, Káva na Knopp a Justwine.

Otevření veřejně přístupného dětského hřiště má na triku nezisková organizace 8D z.s., která už několik let pracuje na rozvoji lokality Kraví hory jako odpočinkové zóny. Projekt probíhá pod záštitou primátora města Brna. Cílem je revitalizace chátrajícího areálu autoservisu na konci Rybkovy ulice a celkové zkulturnění a otevření Kraví hory veřejnosti. Kraví hora by se měla stát krásným a podnětným prostorem pro rodiny s dětmi i pro jednotlivce. Projekt KRAVÍ HORA LIDEM se těší podpoře městské části Brno Střed a je v souladu s územním a regulačním plánem.

Ihned po otevření dětského hřiště bude zahájena stavba chodníčku propojujícího západní a východní část Kraví hory. Následovat bude vznik čajovny s vyhlídkovou terasou, prostoru pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, zážitkové environmentální zahrady, přírodního dětského hřiště a kreativní dílny. Vzniknou zde nová pracovní místa, ve kterých najdou uplatnění i zdravotně a sociálně znevýhodnění.

Více informací

Kdy se akce koná

6. říjen 2018 - 11:00–18:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Kraví hora

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku