Janáčkovo divadlo – Národní divadlo Brno

Slavnostní koncert k životnímu jubileu Richarda Nováka

  • 11. prosinec 2021

  • 19:00

  • Janáčkovo divadlo – Národní divadlo Brno
    Rooseveltova 31/7
    Brno 60200

Jméno basisty Richarda Nováka bylo a stále je již několik desetiletí nerozlučně spjato s brněnskou kulturní scénou a za léta působení v Janáčkově opeře NdB se tento vynikající pěvec nesmazatelným způsobem zapsal do podvědomí několika generací milovníků vážné hudby.

Letos na podzim oslaví krásné životní jubileum a je skutečně mimořádné, že jeho devadesátiny s ním může oslavit i brněnské publikum prostřednictvím dvou koncertů, na nichž bude Richard Novák i hlavním účinkujícím. První zářijový koncert bude věnován jeho milované písňové tvorbě a zazní zde v podání Richarda Nováka a s klavírním doprovodem Ivana Klánského písně Roberta Schumanna a Johannese Brahmse. V prosinci se uskuteční Slavnostní koncert, kde spolu s Richardem Novákem a jeho hosty Pavlou Vykopalovou, Peterem Bergerem a Jiřím Brücklerem připomeneme slavné italské a české opery, v nichž Richard Novák jedinečným způsobem ztvárnil basové role. Doprovázet je bude orchestr a sbor Janáčkovy opery NdB.

Richard Novák se stal sólistou brněnské opery v roce 1962 a byl jejím členem až do roku 2000. Od počátku svého vstupu na brněnskou scénu zaujal svým hereckým výkonem, nádherně znělým hlasem širokého rozsahu, dokonalou pěveckou technikou a muzikálností. Jeho repertoár zahrnoval významná díla operní literatury přes opery Händelovy, Mozartovy, Verdiho, Wagnerovy, Smetanovy, Dvořákovy, Martinů, Janáčkovy ad. Byl obsazován také do postav českého repertoáru, kde vytvořil krásnou postavu žalářníka Beneše ze Smetanova Dalibora, Bonifáce ve Smetanově Tajemství, Mumlala ve Dvou vdovách. Dále to byl Vodník z Rusalky a zejména Revírník z Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky a nezapomenutelný Kecal z Prodané nevěsty.

Kdy se akce koná

11. prosinec 2021 - 19:00

Více informací a kontakt

Janáčkovo divadlo – Národní divadlo Brno
Rooseveltova 31/7
Brno 60200

542 158 120 (všední den 8:30-18)
obchodni@ndbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!