COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Informační centrum pod krokodýlem

Šifrovací hra: Tmavomodré dobrodružství

Chci získat slevu

  • Akce již proběhla

  • Stará radnice
    Radnická 8, 602 00 Brno

Týmová, kreativní a plná zážitků. Taková je nová šifrovací hra Tmavomodré dobrodružství, která hráče zavede do rušných brněnských ulic i klidných parků. Je navíc určena i handicapovaným lidem (nevidomým a zrakově postiženým), stírá bariéry a propaguje netradiční formou Tmavomodrý festival.

Tmavomodré dobrodružství je příběh o setkání Báry s Michalem. Kamarádem, který jí otevřel oči tím, že jí ukázal, jak vnímat svět i když má oči zavřené. Je také procházkou Brnem, které neznáte, nebo jste si ho všimli jen okrajově. Brnem v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné. Možná té nejskutečnější jaká může být. Milovníci logických úkolů a luštitelé různých šifer mohou do hry vstoupit v Informačním centru v Radnické ulici. Hra, ke které je potřeba mít chytrý telefon, vede týmy šesti stanovišti.

Na každém ze stanovišť musí hráči najít kód, buďto v podobě čísel nebo jako QR symbolu. Po zadání kódu a zvládnutí úkolu se přesunou na další stanoviště. Při řešení šifer, založených převážně na práci s Braillovým písmem, hmatem a sluchem, má výhodu ten tým, v němž je členem alespoň jeden hráč se zrakovým handicapem Hra trvá přibližně dvě hodiny.

Každý tým za vstupní kartu zaplatí 200 korun. Turistické informační centrum města Brna hru realizuje ve spolupráci se společností Cryptomania s.r.o.

Kdy se akce koná

28. srpen 2017–31. prosinec 2020

Vstupné

200 Kč za tým

Více informací a kontakt

Informační centrum pod krokodýlem

Stará radnice
Radnická 8, 602 00 Brno

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku