Kabinet múz

Severní nástupiště // Billow

  • Akce již proběhla

  • Kabinet múz
    Sukova 4
    Brno 60200

Severní nástupiště
“Smíchov je zamračenej, přeplněný tramvaje, lidi koukaj na boty, nebo na šňůrky, co po skladech jednou.” Jméno dalo kapele druhé nádraží na pražském Smíchově, jedné ze čtvrtí, která v těchto letech přichází o svou poetiku. A koncerty Severního nástupiště jsou vždy zážitek, ať už pro souhru početné sestavy, anebo pro náladu soudržnosti, kterou jejich hudba vyvolává. Indie folk, trampská tradice přesazená alespoň částečně do města, vnímavost k tomu, co běží za okny vlaku i co se děje, než do něj nastoupíte. Křehká, a přitom přesná hudba.

Billow
Veselská kapela Billow patří mezi méně viditelná zjevení domácí scény. Jejich pojetí vlídného dream popu stojí na výrazném vokáním projevu a snivých náladách, které okamžitě vtáhnou, což ale neznamená, že by se pak přestaly rozvíjet. Skladby na všech třech deskách, které dosud vydali, dokáží posluchače obestoupit a po svém skončení pustit do světa v lepší náladě. Billow jsou aktuálně usídleni o slovenského labelu Z Tapes a vokalistka Lenka Zbořilová je nově ke slyšení i se svým sólovým projektem Ivy Z.

VSTUPNÉ: 150 Kč (na místě)

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Kdy se akce koná

Vstupné

Prodej vstupenek pouze na místě.

Dospělí150 Kč

Více informací a kontakt

Kabinet múz
Sukova 4
Brno 60200

Událost na FB
pavel@vinyla.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku