online

Setkání za oponou: Ghettofest a Meeting Brno

  • Akce již proběhla

  • online

Jaké je to “Potkat” Brno? A slyšeli jste už o “Brněnském Bronxu”? Jak se přesouvá street festival do online prostoru? Mají Ghettofest a Meeting Brno něco společné?
Pojďte s námi nahlédnout za oponu a zjistit, jaké je to představovat místa, příběhy a lidi města z různých úhlů a někdy možná trochu neočekávaně a rozhodně nekonvenčně. Přijďte se dozvědět, jak se můžete zapojit i vy!
O festivalech:
Ghettofest je street festival odehrávající se v Brně, ve vyloučené lokalitě přezdívané „Brněnský Bronx“. Jde o unikátní sociálně-kulturní koncept vytvořený přímo pro toto místo. Jeho hlavními motivy jsou otevření hranic pomyslného „ghetta“, myslí jeho obyvatel i ostatních Brňanů , podpora přirozeného setkávání a soužití v jednom městě. Ghettofest není romský festival. Ghettofest je festival pro všechny! Termín konání Ghettofestu je sobota 5. června.
➡️ Meeting Brno je multižánrový festival, jehož program sestává z několika desítek uměleckých vystoupení, diskuzních fór a dalších akcí, které rozvíjí hlavní festivalové téma. Letošní ročník s mottem „Pravda vítězí?” přinese téma proměnlivosti narativů, rozdílných úhlů pohledu na dějinné události či osobnosti v různých generacích a společenských skupinách, jakož i ohýbání skutečnosti ve prospěch ideologií. Letošní ročník proběhne od 26. července do 1. srpna.

Více informací

Kdy se akce koná

5. květen 2021

Více informací a kontakt

online

online

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!