PF Café

Ruky na dudy – 20 let

  • Akce již proběhla

  • PF Café

V letošní sezóně na koncertech představujeme různé hudební nástroje a zveme různé hosty. Tentokrát to bude “ďábelský nástroj”!
Pozvali jsme ostrou partičku, která má dudy přímo v názvu a svým unikátním způsobem interpretuje (pozor, překvapení) starou hudbu (ale tu lidovou z Beskyd, ne uměleckou z Versailles, kde se dudy – tedy “musette” – také používaly). Takže nalaďte svoji ušní bubínky a doufejte, že nebude pršet; mokrá varianta sice je, ale zákony akustiky jsou neúprosné…
Spolupráci s R’n’D jsme navázali během Covidu, kdy jsme v roce 2021 streamovali společný koncert (odkaz v komentáři) a dále přispěli troškou do mlýna na CD Ruky na dudách (2022), kde je také něco z našeho repertoáru jako např. Walachica.
Po folklorní i jazzové linii pak celkem intenzivně spolupracujeme s frontmanem R’n’D, Marianem Friedlem. Konkrétně na projektech Misterios del Amor (CD ALMA vychází 2024, brněnský křest 26.6. na Špilberku), Telemannia (CD vyšlo 2023) a folklórních skladbách z olomouckých mandorových sborníků (CD s touto hudbou vyjde 2025).
Koncert se bude konat v pátek (17.5.) večer (20.20) na terase nad PF Café (Dominikánské náměstí, Brno), takže při příchodu se nejprve nezapomeňte zastavit pro nějaké občerstvení (mimo jiné skvělé pivo Vorkloster a výběr vynikajících vín). V případě nepříznivého počasí by se právě zde konal koncert.

Kdy se akce koná

1. červenec 1970

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

PF Café

Dominikánské náměstí 685/1a

info@pfcafe.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku