Kino Art

Rozkaz

  • Akce již proběhla

  • Kino Art / Malý sál

Po promítání bude následovat půlhodinová beseda nejen o samotném filmu a jeho literární předloze, ale také o finské občanské válce a dalších literárních zpracováních tohoto tématu.

Promítání proběhne v rámci festivalu Týdny finské literatury a je rovněž součástí cyklu filmových projekcí #ReadNordicFilm, pořádaného Skandinávským domem ve spolupráci s distribuční společností Film Europe.

Láska uprostřed finské občanské války

Píše se rok 1918, Evropa je zničená první světovou válkou a ve Finsku řádí pro změnu válka občanská. Na jedné straně stojí konzervativní bílí (valkoiset) vedení senátem a podporovaní Německým císařstvím, na straně druhé finští sociální demokraté rudí (punaiset) s podporou bolševického Ruska. Z Německa do vlasti se coby jeden z mnoha vrací také voják Aaro. Připojuje se k vládnímu vojsku, ale záhy je svědkem surových znásilnění a hromadných poprav. Jeho víra je otřesena. Náhodné setkání s revolucionářkou Miinou převrátí jeho život vzhůru nohama.

Válečné drama Rozkaz (Käsky) natočil výrazný režisér Aku Louhimies (Zamrzlá země, Neznámý voják) na motivy stejnojmenného románu finské autorky Leeny Lander (přel. Vladimír Piskoř, nakl. Argo).

Kdy se akce koná

9. září 2021 - 20:00

Vstupné

Dospělí110 Kč
Studenti90 Kč
Senioři90 Kč

Více informací a kontakt

Kino Art / Malý sál
Cihlářská 19, Brno

Kino Art / Malý sál

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!