Sono centrum

Rozhlasový Big Band Gustava Broma feat. Dan Bárta: 100 LET GUSTAVA BROMA

Předchozí Následující
  • 7. listopad 2021

  • 19:30

  • Sono centrum
    Veveří 113
    Brno 61600

Americký časopis DownBeat ho zařadil mezi deset nejlepších big bandů světa. Na jeho koncertech hostovaly největší hvězdy jazzu i popu. Loni Rozhlasový Big Band Gustava Broma oslavil 80 let existence a letos si připomíná 100 let od narození svého zakladatele. Na koncert k významnému jubileu pozval zpěváka Dana Bártu.

Hudba pro big bandy patřila odjakživa k nejprogresivnějším směrům jazzové tvorby. Skladby v sobě spojují důmyslnou kompoziční práci detailně zapsanou do partitur se spontaneitou jazzových improvizací. V českých zemích a na Slovensku mají tato tělesa dlouhou tradici a Big Band Gustava Broma patřil k těm nejvíce uznávaným doma i v cizině. Na jeho koncertech hostovali mimo jiné Maynard Ferguson, Dizzy Gillespie, Diana Ross and The Supremes, Ray Conniff či Ray Charles.

Zpěvák Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel ceny Anděl, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere. Jazzovým fanouškům jistě utkvěla jeho spolupráce s triem Roberta Balzara, kterou jsme si mohli v letech 2013 a 2017 užít i na festivalu JazzFestBrno, v druhém případě navíc okořeněnou o zvuk brněnské filharmonie. Nezaměnitelný hlas Dana Bárty okouzluje už dlouhá léta příznivce jazzu, soulu, rocku i popu. Těžko tak mohl Rozhlasový Big Band Gustava Broma ulovit v českých vodách vhodnějšího hosta svého slavnostního koncertu.

Kdy se akce koná

7. listopad 2021 - 19:30

Více informací a kontakt

Sono centrum
Veveří 113
Brno 61600

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!