COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Pavilon F

Royal Moscow Ballet

  • Akce již proběhla

  • Výstaviště 405/1
    Brno

Baletní soubor Royal Moscow Ballet opět zavítá do Prahy, Brna a Ostravy.

Kongresové centrum Praha, Výstaviště Brno i Gong Ostrava se změní na romantická místa plná fantastických baletních výkonů!

Již se stalo předvánoční tradicí, že v době adventu přijíždí do České republiky uznávaný baletní soubor Royal Moscow Ballet. Na hudbu P. I. Čajkovského zatančí nejlepší ruští tanečníci představení plné lásky, vášně, ale i smutku – Labutí jezero. Tato baletní klasika se se vždy u českého publika setkává s velkým úspěchem. Letos jsou představení Royal Moscow Ballet naplánována v tomto pořadí:

1. 12. Výstaviště Brno
6.12. Kongresové centrum Praha
8. 12. Gong Ostrava

Klasický ruský balet je stále na špičce světového baletu. Tak jako má Brazílie fotbal, Itálie operu, tak je Rusko již století spojováno s baletem a klasickou ruskou baletní školou. Tradice a kvalita výuky je bezpochyby nepřekonatelná!
Labutí jezero od P. I. Čajkovského patří mezi nejznámější baletní díla na světě. Jeviště plné ladných baletek – labutí – vznášejících se na špičkách nad „hladinou“ si zamilují nejen baletní nadšenci, ale i běžné kulturní publikum. Představení je svoji pohádkovou atmosférou vhodné i pro větší děti. Romantický příběh prince Siegfrieda a krásné princezny Odetty zakleté do podoby labutě představuje základní kámen klasické ruské baletní školy a již téměř sto třicet let patří k nejúspěšnějším titulům světových divadel.
Námětem mu byla původně německá báje, ve které jsou labutě uctívány jako kouzelné bytosti. Libreto plné emocí a dějových zvratů napsali společně V. P. Begičev a F. V. Gelcer. Čajkovského pohádkový děj inspiroval k vytvoření nádherné hudby, jejíž jednotlivé části se hrají dodnes i na samostatných koncertech.

Kdy se akce koná

1. prosinec 2019 - 19:00

Vstupné

Od 1 090 Kč

Více informací a kontakt

Pavilon F

Výstaviště 405/1
Brno

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku