Biskupský dvůr

Romeo a Julie

  • Akce již proběhla

  • Biskupský dvůr
    Muzejní 2
    Brno 65937

Nesmrtelný příběh velké lásky z pera slavného britského dramatika Williama Shakespeara!

„Dva rody, oba stejně vznešené,/ jež proti sobě léta vedou boj,/ zas vyvolaly v krásné Veroně/ ze staré zášti nový nepokoj…“ To jsou první verše zřejmě nejslavnějšího milostného příběhu všech dob, „jediné tragédie, kterou pomáhala tvořit sama láska“ (G. E. Lessing). Ostatně už nejstarší exemplář Shakespearova Prvního folia, uložený v oxfordské univerzitní knihovně, je zdaleka nejohmatanější na stránkách, kde byla vytištěna Tragédie o Romeovi a Julii (jak zní celý název hry).

Co dělat, když se zamilujete do někoho, koho byste dle příkazu rodičů měli nenávidět? Shakespeare vypráví v Romeovi a Julii nesmrtelný příběh dvou mladých lidí, které od sebe odděluje nesvár jejich rodin a kteří riskují vše, aby mohli být spolu. Ale co si počít, když láska na první pohled přejde v intenzivní vášeň a pak v zoufalou touhu ten celý, po generace se táhnoucí konflikt ukončit?

Romeo a Julie se vrací do MdB po dvaceti letech, tentokrát do prostředí Biskupského dvora, jehož letní atmosféra bude působivému příběhu o lásce stíhané nenávistí jistě velmi svědčit. Jejím režisérem bude Stanislav Slovák, který má s inscenováním na Biskupském dvoře bohaté a úspěšné zkušenosti (např. Baron Trenck, Mendel aneb Vzpoura hrášků či Cyril a Metoděj).

 

Více informací

Kdy se akce koná

14. červen 2020 - 20:30
15. červen 2020 - 20:30
16. červen 2020 - 20:30
17. červen 2020 - 20:30

Vstupné

Vstupné od 450 Kč.

Více informací a kontakt

Biskupský dvůr
Muzejní 2
Brno 65937

+420 533 316 347
predprodej@mdb.cz