Industra, bílá budova naproti ZET.office, areál Nové Zbrojovky

Roman Sikora: Opravdu živé interview s opravdovým Petrem Kellnerem

  • Akce již proběhla

  • Doporučujeme k lepší navigaci jít podle videa, které je připnuto na facebookové stránce (https://www.facebook.com/divadlofeste).

Jediná divadelní inscenace o bývalém nejbohatším Čechovi na pomezí satiry a dokumentu.

V České republice se v posledních letech konečně začíná diskutovat o obrovské moci několika málo jedinců: oligarchů. Nejčastěji se tato veřejná debata točí kolem šéfa Agrofertu, který si založil politickou divizi svého koncernu, vstoupil s ní do parlamentu a dnes je dokonce premiérem České republiky, z jejíhož rozpočtu a z dotací Evropské unie za podezřelých okolností čerpá dotace pro svůj mamutí koncern.

 

Svého času se hodně hovořilo o Viktoru Koženém, zakladateli Harvardských privatizačních fondů, které s harvardskou univerzitou neměly samozřejmě nic společného a Kožený na ní ani nikdy nestudoval. Legendární je výrok tehdejšího premiéra Václava Klause: „Jen více takových Kožených.“ Koženého reputace byla záhy notně pošramocena, když se ukázalo, že vyvedl většinu kapitálu z fondů na Kypr a přivlastnil si je. Václav Klaus měl, jako vždy, ovšem samozřejmě pravdu. Takových Kožených bylo v České republice mnohem víc. Většina z nich záhy majetek, který v České republice nahromadila, vyvedla do zahraničí, nejlépe do nějakého daňového ráje, aby z něj v České republice, tedy v zemi původu jejich bohatství, nemuseli platit žádné daně, a tedy vrátit své rodné zemi pokud možno co nejméně.
Jedním z takových dalších „Kožených“ byl samozřejmě Petr Kellner, majitel PPF Group, tedy někdejšího Prvního privatizačního fondu. Bezkonkurečně nejbohatší Čech, jehož impérium působí na třech světadílech a jehož firma samozřejmě sídlí v daňovém ráji v Amsterdamu. Sám Kellner se vyhýbal médiím. Jeho fotografie jsou téměř nedostupné a na veřejnosti se vyskytoval zřídka. Informace, které se o něm dají dohledat jsou jen ty oficiálně povolené, anebo jde o nekonečnou řadu spekulací a teorií spiknutí, které pravý obraz Kellnerových podnikatelských aktivit nakonec pomáhají zamlžovat.
text: Roman Sikora
hrají: Ondřej Novák + Vanda Klestilová
kostýmy: Marie Jirásková
hudba: Mario Buzzi
režie: Jiří Honzírek

Více informací

Kdy se akce koná

Vstupné

Dospělí200 Kč
Studenti100 Kč

Více informací a kontakt

Industra, bílá budova naproti ZET.office, areál Nové Zbrojovky

Doporučujeme k lepší navigaci jít podle videa, které je připnuto na facebookové stránce (https://www.facebook.com/divadlofeste).

Událost na FB
cevelova21@seznam.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku