Letohrádek Mitrovských

Retro výstava Léto v Brně

  • Akce již proběhla

  • Letohrádek Mitrovských
    Veletržní 19, Brno - střed

Výstava Léto v Brně připomene brněnské městské a říční lázně, plovárny nebo sportoviště povětšinou navržené předním československým architektem Bohuslavem Fuchsem a zároveň přiblíží tehdejší trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu, sportovní náčiní atd. J

sme hrdí, že na výstavě představíme téměř neznámé, naprosto jedinečné sbírky oděvů a doplňků, plavek a sportovního náčiní, historických bicyklů a trojkolek atd. od soukromých sběratelů z různých koutů ČR. Návštěvníci výstavy se dozví mnoho zajímavých informací historického a architektonického charakteru, seznámí se také s dobovými provozními a návštěvními řády, ceníky, s metodikou plování, zdravotní tělovýchovou na slunci, vzduchu a ve vodě, s otužováním, první pomocí apod.

Letní móda a plavky budou rozděleny podle prvních sedmi desetiletí 20. století, nebudou chybět ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, almanachy, fotografie, pohlednice nebo časopisy.

Kdy se akce koná

5. květen–24. červen 2018

Vstupné

Dospělí80 Kč
Senioři65 Kč
Mládež (6-15 let)50 Kč
Děti (0-6 let)25 Kč

Více informací a kontakt

Letohrádek Mitrovských
Veletržní 19, Brno - střed

Událost na FB
letohradekbrno@seznam.cz