festival RE:PUBLIKA 1918 - 2018

Pavilon A

Re-Kabaret: Republika aneb s cenzurou na věčné časy/ Divadlo Bolka Polívky

  • Akce již proběhla

  • Rotunda, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Divadlo Bolka Polívky se připojuje k oslavám 100 let výroční od založení první Československé republiky po svém, tedy svým již tři roky trvajícím projektem Re-kabaret, ve kterém dává prostor mladým začínajícím komikům, klaunům (i těm zdravotním) a vůbec mladým uměleckým talentům.

Akce se koná v rámci Festivalu RE:PUBLIKA.

Supervizi nad tímto projektem nedrží nikdo jiný než Boleslav Polívka, který režii svěřil Vojtěchu Fatkovi, zkušenému nejen televiznímu režisérovi.

Speciální vydání Re-Kabaretu nazvané Re-Kabaret: Republika aneb s cenzurou na věčné časy věnované 100. výročí je určen široké veřejnosti, bude premiérován ve hlavním festivalovém centru Festivalu RE:PUBLIKA v pavilonu A a reprízován v Divadle Bolka Polívky, případně v dalších městech ČR.

Toto speciální vydání Re-Kabaretu bude jakýmsi průvodcem dějinami souboje humoru s „lítou šelmou Cenzurou a jejími sestrami Propagandou a Dezinformací“ se zaměřením na československé novodobé dějiny, tedy od dob Rakouska-Uherska do současnosti. Záměrem projektu je snaha zmapovat uplynulých 100 let z jiného úhlu pohledu. Z pohledu, ze kterého můžeme sledovat osudy rozličných československých nejen uměleckých osobností, v jedné chvíli oslavovaných, za pár let zatracených, zakázaných nebo zneužitých ve jménu zrovna vládnoucích elit. Příběhy, kterým byly svědky naši praprarodiče před 100 lety, dědové a rodiče v dalších etapách historického vývoje naší země a jsme jim svědky i my dnes. Re-kabaret budou provázet dobové písně (hity charakteristické pro jednotlivé historické etapy) v interpretaci kapely Veroniky Bartošové v aranžích Jana Kyncla.

V představení budou hrát důležitou roli také projekce sestavené z vybraných videozáznamů z Národního filmového archivu, či z archivu České televize.

 

#Brnoslavirepubliku

 

Realizační tým

Režijní a dramaturgická supervize projektu: Boleslav Polívka

Koncepce, režie: Vojtěch Fatka

Dramaturgie: Matěj Randár

Redakce brožury: Jakub Adámek

Produkce: Mária Brindzáková

Účinkují: Michal Dalecký, Mariana Chmelařová, Palo Seriš, Jarka Sýkorová, Mirek Sýkora, Ondřej Klíč, Michal Chovanec, Filip Teller

Hudební aranže: Jan Kyncl

O pořadateli

Divadlo Bolka Polívky, z.ú. byl založen v září roku 2017 a jeho náplní je umělecká činnost Divadla Bolka Polívky. V následujících letech Z.Ú. zaštítí vznik nových inscenací, zahraniční výjezdy inscenace Šašek a syn do Bruselu a Londýna, workshopy pro veřejnost i profesionální umělce, debatní večery s uznávanými uměleckými osobnostmi, happeningy, benefiční představení, klauniády a kabarety.

Divadlo Bolka Polívky působí v Brně již 25 let a za tuto dobu vyprodukovalo 17 inscenací, úspěšně realizovalo již dva ročníky Letní scény a věnuje se také podpoře mladých talentů a pořádání happeningů (Den klaunů, Jakubák OPEN). Zkušenosti produkčních a dosavadní bezproblémový průběh akcí tedy zajišťují hladký průběh projektu.

Více informací

Kdy se akce koná

13. červen 2018 - 18:00

Vstupné

Vstupné 100Kč

Více informací a kontakt

Rotunda, Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1
Brno 60300

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!