PONAVA CAFÉ

Radim Dibdiak – Erika & Vlněna

  • Akce již proběhla

  • PONAVA CAFÉ
    Lužánecká 3, Brno

Vernisáž výstavy fotografií Radima Dibdiaka.

Fotografující démon nočního života Štatlu a autor originálního grafického designu představí remix portrétů zářící star Eriky Stárkové a odstraněné továrny Vlněna. Fotí od roku 2000 a to výhradně na digitál.

 

„Nemám rád, když se o někom tvrdí, že je třeba “brněnský”…. Radim Dibdiak ale brněnský svým způsobem je. Od počátku svojí tvorby zachycuje nejen proměny města, ale zejména tváří, stavů a “momentů”, které se dále v čase a v prostoru vyvíjí. To je přirozené. Ovšem jak rádi pak sledujeme “svoji” minulost, zachycenou Radimem. Jakoby uběhla jen jedna noc, nebo vteřina. Jeho fotografie vždy zachytí atmosféru a ke všemu přidaný autorský rukopis, který lze rozpoznat na jakémkoliv snímku.
Mám velice rád jeho ležérní držení fotoaparátu a jakési blik, kdy si člověk v podvědomí řekne, hm, momentka z moře momentek. Ale tak to není. Autor udělá jen několik snímků a nakonec je schopný vytvořit výstavu, kdy na duši i oči dýchne z každé fotografie podívná nálada. A každého osloví jinak, což se podaří málokomu! Radim se svým způsobem se všemi dělí…
Je příjemné být součástí jeho tvorby. Ale věřte, že i bez možnosti zaznamenat situaci, stav, atmosféru, prostě v momentě, kdy svůj fotoaparát nemá u sebe, stojí za to vyslechnout, poslechnout, nebo se klidně i v dobrém s ním přít. Ale upřímně – viděli jste někdy tohoto člověka bez svého “oka”, co naplňuje nás všechny a jeho určitě taky…
Radim Dibdiak v současnosti dobře ví, kam směřují jeho fotografické kroky a je radost sledovat, jak se právě jemu v umělecké i lidské “výpovědi” daří!“ (Richard Vetchý Wetcháč // Brno 2019)

Radim Dibdiak *1983, Kyjov
Studia: 1999-2003 ISŠ Polygrafická, Brno
http://www.dibdiak.wz.cz

Výstava potrvá do 12. dubna 2019.

Hudba: Swing Pigs
Kurátor: Jan Karpíšek

Více informací

Kdy se akce koná

9. březen 2019 - 19:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

PONAVA CAFÉ

PONAVA CAFÉ
Lužánecká 3, Brno

Událost na FB
produkce@ponava.cafe

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku