Puding pani Elvisovej & Acute Dose

Fléda

Puding pani Elvisovej; Acute Dose

  • Akce již proběhla

  • Fléda
    Štefánikova 95/24
    Brno 60200

Slovensko-český alternativní večer. V hlavní roli Puding pani Elvisovej & Acute Dose

Co skrývá „pod paplónom“ Pudingu pani Elvisovej? Osobitý mix indie-popu a taneční elektronické hudby posílený o Stroonův vibrafon. Akce nejen pro milovníky dua Monikino Kino a kapely Midi Lidi, ale pro všechny, co rádi tančí na poezii všedního dne (po slovensky samozrejme). #indie #elektro#pop
SUPPORT: Acute Dose

V květnu 2017 vydala slovenská pětice Pudingu pani Elvisovej (PPE) videosingl Pod paplón (Pod přikrývku). Předzvěst nově vznikajícího alba PPE potěšila retro zvukem a ukázala směr, kterým se bude jeho materiál ubírat. Sexy klip k novince bratislavských Košičanů natočila režisérka Martina Slováková. Úspěšný singl se po vydání dočkal remixů od Analogrunner (Matúš Bluem v minulosti známý jako Blue M a Emah) a dvojice Himalayan Dalai Lama.

Puding Pani Elvisovej je slovenská elektro-indie-popová kapela v současnosti hrající ve složení Slivka (zpěv), Miloš (bicí), Pino (klávesy), Viliam (baskytara) a Dalibor (vibrafon). V letech 2010–2012 získala třikrát za sebou cenu Radio_Head Awards v kategorii Nejlepší koncertní kapela a v roce 2011 i v kategorii Singl roku za písničku Astoria. PPE odehráli řadu koncertů na Slovensku, v Čechách i v zahraničí. Jsou pravidelným hostem největších slovenských festivalů jako Pohoda, Grape nebo Žákovic Open, ale zahráli si i na Colours of Ostrava, Rock for People a na Szigetu . Vystoupili na francouzských festivalech Europavox a Rencontres Trans Musicales.

V roce 2015 oslavila kapela neuvěřitelných dvacet let na scéně vydáním své čtvrté desky Tektonická platňa (Tektonická deska), která vznikala v Bratislavě pod zkušeným dohledem Juraje Marikoviče z Bad Karma Boy. V sestavě se nově objevuje Dalibor Kocián (aka Stroon), který do PPE přináší zvuk vibrafonu. Album se singly Prúdy Láv, Spev Sirén nebo SISISISI zní přímočaře a tanečně. Texty ovládají příběhy a postřehy z každodenní reality podané způsobem připomínajícím poetiku dua Monikino Kino nebo formace Midi Lidi. V roce 2015 ji kapela předvedla na českém miniturné s Chiki Liki Tu-a. S kapelou Billy Barman pak vzala útokem slovenské kluby na společném vyprodaném turné Ľudovít Tour.

Diskografie:
Automati (2004)
Play/Pause/Eject (2007)
π (2010)
Tektonická Platňa (2015)

http://ppe.sk/
https://www.facebook.com/PudingPaniElvisovej/

Acute Dose
Úkaz mezi českými kytarovkami, který vytříbeně kombinuje ležérnost, psychedelii, extravaganci i jazz. Žánrová rozevlátost dává vzniknout propracovaným kompozicím a Acute Dose se tak právem dostávají na výsluní české alternativní scény.

https://acutedose.bandcamp.com/releases
http://bandzone.cz/acutedose

Více informací

Kdy se akce koná

7. březen 2018 - 20:00

Vstupné

PŘEDPRODEJ: 200 Kč (+ poplatky sítě)
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz: www.smsticket.cz/vstupenky/11562-puding-pani-elvisovej-acute-dose
► GOOUT.cz: goout.net/cs/listky/puding-pani-elvisovej/dcyb/

Dospělí200 Kč

Více informací a kontakt

Fléda
Štefánikova 95/24
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku