Brno-střed

Psí přednášky v Lužánkách

  • Akce již proběhla

  • LUSK - polytechnické a přírodovědné dílny

Série pěti přednášek v listopadu a prosinci, profesionální trenérka psů Alice Pekařová a nový LUSK u lužáneckého pracoviště Lidická.

Zváni jsou majitelé a majitelky psů i každý, kdo by se chtěl o nejlepším příteli člověka dozvědět víc. Rezervace není nutná. Vstupné je dobrovolné.

Témata a termíny přednášek v lužáneckém LUSKu na Lidické 50 začínají vždy v 18.30

 

Psí řeč
1. listopadu v 18.30, v LUSKu
To nejdůležitější, co potřebujete znát. Jak s námi i mezi sebou psi komunikuji? Proč dochází k napadení i jinak do té doby hodnými psy? Proč jsou častými oběťmi útoku děti? Jak správně komunikovat se psem, aby nám rozuměl? Proč nevstupovat do psích konfliktů? Dělají si z nás psi legraci? Mýty o psím chování a prostor pro dotazy. Uvidíte množství fotek a videí.

Problémové chování – agrese
15. listopadu v 18.30, v LUSKu
Co je a co není agrese? Jak pracovat s agresivním psem? Je agrese získaná či vrozená? Proč je na vodítku pes agresivnější než bez něj? Množství případových studií včetně problematiky psů v útulcích i návodů, jak pracovat s extrémně agresivním psem.

Jak správně trénovat psa
22. listopadu v 18.30, v LUSKu
K čemu je dobrý trénink? A proč je potřeba vystoupit ze své komfortní zóny? Proč tresty nefungují a jak je psi vnímají? Tři předpoklady pro úspěšný trénink. Co skutečně je pro vašeho psa odměnou? Jak zajistit poslechnutí na slovo? Jak naučit a jak odnaučit? Představení moderních metod pozitivního tréninku. Co dělat, když se trénink nedaří? A čí je to chyba? Existují hloupí psi? (Ne. 🙂 )

Mohou psi létat?
29. listopadu v 18.30, v LUSKu
Kam až se dá zajít v mentálním výcviku psa pozitivními cestami? Může pes řídit auto? Nebo dokonce letadlo? (Ano, může, a vy to uvidíte.) Co jsou jeho přirozené schopnosti a co všechno se může naučit? Jak to, že diagnostikuje rakovinu u člověka stejně přesně, jako špičkový přístroj? A proč se ke všem těmto (etickým) výzkumům používají psi z útulků?

Kouzlo šedých čenichů
6. prosince v 18.30, v LUSKu
Minuli jste v útulku kotec psa, protože byl starý? Chyba! Přednáška, která boří mýty a otevírá nové obzory. O moudrosti starých psů, o kráse šedých čenichů a andělech ve smokingu. Vyvrátíme pověru, že starého psa novým kouskům nenaučíte. Naučím vás, jak psům prodloužit aktivní život. Mentální i fyzický. Ukážeme si, jak staří psi nacházejí smysl života. A jak neuvěřitelně pestrý je jejich emocionální život. Kouzla? Ne. Pouze vědecky podložená fakta. I když… nechte se překvapit.


Kdo je přednášející Alice Pekařová?
Dlouhodobě se velmi úspěšně věnuje nápravě problémového chování psů, pomoci týraným psům a také rozvoji kognitivních schopností psů. Pravidelně se účastní workshopů špičkových světových trenérů zvířat (Gabby Harris, Alexa Capra, Ken Ramirez, Roger Abrantes, Susan Garrett a další). Kromě vlastního tréninku a práce se psy se věnuje i přednáškám. Učí dospělé i děti správně porozumět zvířatům a umět se na svět podívat jejich očima. Vede Psí školu Studená Loučka a provozuje Psinec pro nechtěné problémové psy. Momentálně má doma šestnáct vlastních psů.

Více informací

Kdy se akce koná

1. listopad–6. prosinec 2021 - 00:00–21:00

Vstupné

Dobrovolné vstupné bude věnováno Psinci Studená Loučka na převýchovu a dožití psů.

Zdarma

Více informací a kontakt

Brno-střed

LUSK - polytechnické a přírodovědné dílny

Událost na FB
zajickova@luzanky.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku