Dům umění města Brna

Prof. Dr. Tomáš Glanc: Viktor Pivovarov – literární souvislosti jeho díla / přednáška

Předchozí Následující
  • 25. květen 2022

  • 17:00

  • Dům umění města Brna
    Malinovského náměstí 2
    Brno 60200

Viktor Pivovarov je nejen ilustrátorem řady významných literárních děl, ale i výtvarným umělcem s vytříbeným vztahem ke slovu a verbálnímu vyjadřování, o čemž svědčí řada jeho textů a knih. Jeho výtvarná praxe se navíc často vyznačuje výrazným sklonem k vyprávění. Řada literátů jeho tvorbu významně ovlivnila, nebo jej s nimi pojilo blízké přátelství trvající desítky let.

Co nám literární dimenze Pivovarovy tvorby prozrazuje o jeho tvůrčích principech a čím může tato rovina naše vnímání jeho díla upřesnit nebo obohatit? Na tyto otázky se přednáška snaží hledat odpovědi na základě konkrétních příkladů z umělcovy tvorby.

PROF. DR. TOMÁŠ GLANC
Přednáší na Curyšské univerzitě a na univerzitě v Basileji, zabývá se ruskou, českou a východoevropskou kulturou, literární a kulturní teorií, slavistikou, působí také jako kurátor a překladatel. V letech 2000 – 2003 pracoval jako ředitel Ústavu slovanských a východoevropksých studií na Filozofické fakultě Karlovy univerzity, 2005 – 2007 byl ředitelem Českého centra v Moskvě. Působil jako vědecký pracovník na univerzitě v Brémách (2007 – 2010) a jako hostující profesor na Humboldtově univerzitě v Berlíně. Autor, spoluautor nebo sestavitel řady knih a statí vydaných v Čechách, Rusku, Německu, Švýcarsku, USA a jiných zemích.

Kdy se akce koná

25. květen 2022 - 17:00

Vstupné

Dospělí20 Kč

Více informací a kontakt

Dům umění města Brna
Malinovského náměstí 2
Brno 60200

Událost na FB
info@dum-umeni.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku