Vila Tugendhat

ProART: Ondina_MALÁ MOŘSKÁ MILOVANÁ ve vile Tugendhat

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Vila Tugendhat
    Černopolní 45
    Brno 61300

Experimentálně-klasická činoherně-pohybová kreace o mořských pannách a vílách napříč kulturami a časem.

Autorský projekt ProART Company: Lucie Hrochové a Martina Dvořáka bude představen v jedinečném prostředí zahrady vily Tugendhat.

V případě nepříznivých klimatických podmínek je představení přesunuto do prostor Moravské galerie na adrese Místodržitelský palác, Moravské náměstí 1a, 662 26 Brno-střed-Brno-město.

O představení (převzato z https://www.proart-festival.cz/cz/)

Ondina: Malá mořská milovaná je dramatickou prvotinou z pera Lucie Hrochové. Lucie Hrochová je však již autorkou dvou knih (Přátelství z nebes (2009) a Poznání z nebes (2011) v nakladatelství Akcent) a spoluautorkou divadelního představení (Giuliettiny noci (2019), Studio Marta). Text vznikl na motivy dramatické hry Ondina Jeana Giradouxe, pohádky Hanse Christiana Andersena, sebraných islandských pověstí Knuda Rasmussena a dalších.

Stejně jako text motivicky odkazující na slavná literární díla, bude i hudba v inscenaci citovat slavná díla s podobnou tématikou (elektronický remix děl Antonína Dvořáka, Clauda Debussyho, Maurice Ravela), ale současně bude i novým autorským příspěvkem skladatele a DJe Sonority (Jana Hanáka).

Inscenace ProART Ondina: Malá, mořská, milovaná podtrhuje multižánrové rozpětí souboru ProART, který se od čistě tanečních kusů stále více ubírá přes taneční a pohybové divadlo k experimentálním formám původně klasické činohry.

Kdy se akce koná

15. červenec 2020 - 20:30
24. srpen 2020 - 20:00

Vstupné

Kapacita omezena, předchozí zakoupení vstupenky nutné. Vstupenky lze od 15. června zakoupit online na stránkách www.tugendhat.eu. Zakoupením vstupenky souhlasí návštěvník s Pravidly pořadatele, ke stažení na www.tugendhat.eu. Prohlídka interiérů není součástí programu.

Dospělí300 Kč

Více informací a kontakt

Vila Tugendhat
Černopolní 45
Brno 61300

Událost na FB
info@tugendhat.eu

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!