Dům umění města Brna

Prezentace tvorby islandského umělce Haraldura Karlssona (Artist-in-Residence)

  • Akce již proběhla

  • Budova Domu umění města Brna, bližší informace na pokladně.

HARALDUR KARLSSON pracuje dlouhodobě s médiem videa a experimentuje s možnostmi jeho technických parametrů.

Využívá nejnovější technologie a spolupracuje s řadou odborníků z mezioborových oblastí. Předmětem autorova zájmu jsou v poslední době lékařské záznamy magnetické resonance (MRI), zobrazující vnitřní biologické orgány těla, ale také data z astronomie nebo matematické vzorce přírodních fenoménů. Exaktní a technická data transformuje autor prostřednictvím digitálních technologií do poetické výpovědi se svébytnou choreografií odhalující jejich skrytou estetickou kvalitu.
→ V prezentaci pro Vašulka Kitchen Brno představí několik svých projektů z poslední doby. Její součástí bude také názorný video experiment. ←

Haraldur (nar. 1967, Reykjavik) žije a pracuje v Norsku. Již přes třicet let se zabývá experimentální video tvorbou. Vystudoval obor Multimédia na islandské umělecké škole v Reykjavíku a získal bakalářský titul na Fine Art, Media Art na Akademii výtvarných umění v Enchede v Holandsku. Studoval také multidisciplinární obor Sonologie na Kálovské škole konzervování v Haagu. V letech 1999-2009 pracoval jako vedoucí digitální novomediální laboratoře na Akademii výtvarných umění, Island. V současné době žije v Oslu. Uspořádal řadu výstav, performancí, workshopů a přednášek v Norsku, Islandu, Holandsku, Belgii, Anglii, České republice, Finsku, Kanadě, Číně.

Kdy se akce koná

5. říjen 2021 - 17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Budova Domu umění města Brna, bližší informace na pokladně.

info@vasulkakitchen.org

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!