Bývalá Káznice na Cejlu

Přelet nad kukaččím hnízdem v Káznici, pop-up Kina Art

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Součástí vstupenky je prohlídka Káznice. Prohlídky proběhnou vzhledem ke kapacitě 3x. První začíná v 19:30, samotná projekce potom v 21:00.

  • Káznice:
    Bratislavská 68, Brno 602 00
    tramvaje 2, 3 a 4, zastávka Körnerova

Máte pocit, že je váš život blázinec? Přijďte a my vám poskytneme naději, že to ještě není tak zlé!

Zveme na další netradiční projekci Kina Art, tentokrát se vydáme v rámci festivalu Ghettofest 2018 do Káznice na Cejlu. Čeká nás film sevřený do depresivních stěn, mistrovské dílo Miloše Formana, Přelet nad kukaččím hnízdem.

Přelet nad kukaččím hnízdem

One Flew Over the Cuckoo’s Nest / Miloš Forman / USA / 1975 / 133

Barokní Káznice na Cejlu zažila mnohé, zažila takové věci, o kterých nechcete vidět ani v dokumentech na ČT2, výslechy, mučení, popravy v době monarchie, nacizmu i komunismu. V kapli s vymalovanými rudoarmějci uvedeme film Přelet nad kukaččím hnízdem. Snímek byl natočen ve skutečném blázinci v zapršeném státě Oregon. Pro Miloše Formana to byla více než hra, více než adaptace románu Kena Keseyho. Byla to pro něj realita, ze které utekl, realita nacistického a posléze komunistického Československa. Blázinec za mřížemi, ovládaný zlými sestrami Ratchedovými, léčícími neduhy i touhu po svobodě drastickými metodami.

Více informací

Kdy se akce koná

9. červen 2018 - 19:30

Vstupné

Vstupenky je možné zakoupit online nebo na pokladně Kina Art a v infocentru To je Brno na Panenské. Součástí vstupenky je prohlídka Káznice. Prohlídky proběhnou vzhledem ke kapacitě 3x. První začíná v 19:30, samotná projekce potom v 21:00.

Dospělí100 Kč
Studenti100 Kč
Senioři100 Kč
ZTP a ZTP/P100 Kč

Více informací a kontakt

Káznice:
Bratislavská 68, Brno 602 00
tramvaje 2, 3 a 4, zastávka Körnerova

Událost na FB