COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Vila Tugendhat

Přednáška Melnikovův dům: Záchrana avantgardní ikony

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Černopolní 45
    Brno 61300

Přednáška ředitele Státního muzea Konstantina a Viktora Melnikova a zástupce ředitele Šuševova státního muzea architektury v Moskvě Pavla Kuzněcova je součástí evropského přednáškového turné Iconic Houses lecture, které ve svém pátém ročníku navštíví šest evropských destinací.

Posluchačům Pavel Kuzněcov představí unikátní Melnikovův dům, navržený architektem Konstantinem Melnikovem pro sebe a svou rodinu. Dům byl postaven v letech 1927-1929 a měl otestovat Melnikovovy koncepce bydlení. Architekt věřil, že podstata jeho domu leží v rovnováze a rovnocennosti váhy, světla, vzduchu a tepla. Přednáška bude doprovázena fragmenty dokumentu „Konstantin Melnikov“ (1999) Jeta Christiaanse a Marjo Leuperse. Přednáška bude simultánně tlumočena z angličtiny, film bude prezentován v originálním znění.

Do interiérů je zakázán vstup s jehlovými podpatky.
Prohlídka interiérů není součástí programu.

Kdy se akce koná

15. říjen 2019 - 18:00

Vstupné

Kapacita omezena, předchozí zakoupení vstupenky nutné. Vstupenky lze od 26. září zakoupit online na stránkách www.tugendhat.eu.

Dospělí100 Kč
Studenti50 Kč
Senioři50 Kč

Více informací a kontakt

Černopolní 45
Brno 61300

Událost na FB
info@tugendhat.eu

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku