ZŠ Brno, Husova

Přednáška Jak ve zdraví přežít dobu chemickou

  • Akce již proběhla

  • Konferenční sál (aula) v 1. patře

Zveme Vás na přednášku „Jak ve zdraví přežít dobu chemickou“.

Naši dobu lze nazvat věkem chemie, neboť uměle syntetizované sloučeniny se užívají téměř všude. V důsledku toho je chemickými škodlivinami znečištěna nejen okolní příroda, ale i strava, nápoje a další prostředky denní péče. Kontaminanty se do stravy mohou dostat jednak v zemědělství, v němž se užívají pesticidy a další chemické prostředky. Kromě toho se v potravinářském průmyslu k nesprávně pěstovaným surovinám přidávají ještě tzv. éčka. Leč umělé přísady se mohou vyskytovat i v běžně prodávaných kosmetických prostředcích.
Lze se tudíž dnes chemikáliím vyhnout? Na to odpoví bývalý chemik, jenž se stal „odpůrcem“ chemie. Sdělí, jak minimalizovat tato rizika a napoví, které produkty by měl nakupovat ten, kdo chce být zdráv. V potravinářském a kosmetickém průmyslu užívaným rizikovým éčkům a ingrediencím se můžete vyhnout – stačí bděle zkontrolovat složení a nevhodné produkty nekupovat. Na přednášce se dozvíte, jak se vyznat v poněkud tajemných označeních, jež bývají uvedena na obale a kterým z užívaných látek se rozhodně vyplatí vyhnout.

Přednášející, pan Vít Syrový (www.vitsyrovy.cz), působí jako naturterapeut a poradce v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Je autorem knih Tajemství kosmetiky, Tajemství výrobců potravin, Tajemství krve I a II a Jak ochraňovat čistotu duše.

Partneři přednášky:
Abeceda zdravého žití (www.facebook.com/Abecedazdravehoziti)
Cesta Grálu (www.cesta-gralu.cz)
Rádio Bohemia (radiobohemia.cz)

Poznání napomáhá k osvícení!

Kdy se akce koná

12. březen 2020 - 18:00

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

ZŠ Brno, Husova

Konferenční sál (aula) v 1. patře

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku