Divadlo Husa na provázku

Pozdravuju a líbám vás všecki

  • 25. duben 2023
    9. květen 2023

  • 19:00
    19:00

  • Hlavní sál

Hledal jsem svobodnou zemi a našel jsem tebe.

Představ si, že neexistuje samota. Představ si, že neexistuje vzdálenost. Představ si, že existuje důstojnost. Představ si, že to nevyjde. Představ si, že se vezmeme.

Autorská inscenace Anny Klimešové sdílí zkušenosti páru, který ani v 21. století nemá svou budoucnost ve vlastních rukou. Ona je Češka, on je v procesu azylového řízení. Jejich příběh se odehrává nyní a může kdykoli skončit.

S režisérkou Annou Klimešovou máme poslední rok výjimečnou možnost sdílet zkušenost azylového řízení s člověkem, který se ocitl mimo svůj domov, svou kulturu a jazyk. Jmenuje se Kali, je mu třicet let a stal se naším blízkým přítelem. Do své země se vrátit nemůže, čekala by ho tam perzekuce, a to, jestli ho tu společnost přijme, je velmi nejisté. Azylové řízení zahrnuje nejen psychicky náročné testování, ale i nekonečné týdny a měsíce čekaní. Nečeká však sám, oporou je mu jeho česká přítelkyně, která vše prožívá s ním. Autorská inscenace Anny Klimešové mapuje právě období čekání, které naplňují existenciální otázky a nejrůznější představy.

Jak bude probíhat azylový pohovor? Jaké by to bylo, kdyby se vzali? Jak ho přijme její česká rodina? Jak lidé v Brně? Nezmění tato zkušenost jeho identitu? Jak může vypadat jejich společná budoucnost? Co když to nevyjde? Anna Klimešová tento současný příběh lásky za časů azylového řízení inscenuje s humorem, nadsázkou a velkým citem pro rozjitřené emoce, které k této krajní zkušenosti neodmyslitelně patří.

Kdy se akce koná

25. duben 2023 - 19:00
9. květen 2023 - 19:00

Vstupné

Dospělí420 Kč
Studenti210 Kč
Senioři210 Kč

Více informací a kontakt

Hlavní sál