Kabinet múz

Povodí ohře + Panenské plameny

  • Akce již proběhla

  • Kabinet múz
    Sukova 4
    Brno 60200

Povodí Ohře
Desperátská kytarovka, která vystřelila už svým eponymním debutem a od té doby nepolevuje. Poetika laciných náleven, fatalistické básnění/běsnění frontmana Sisiho (Esgmeq, Skupina Štěstí) a dosud nejlepší muzikanti, kteří kdy jeho poezii podporovali hudbou. Koncerty Povodí jsou vyhlášené nezdolnou energií a řáděním, které ale dává prostor k zamyšlení. „Uřízněte básníkovi ruce a přesto dál bude artikulovat,“ deklamuje Sisi ve skladbě Litanie, kterou inspiroval text brněnského básníka Zdeňka Rotrekla.

Panenské plameny
Básnivý, oprýskaný noise rock. Začátky kopřivnické kapely Panenské plameny bolely, k jejich pojetí indie rocku to ale vlastně sedí. Na letošním albu Herostratus, které následuje osobitý debut Poníčky, se kapela vrací k poetice, v níž můžeme vysledovat lyrickou syrovost zajíčkovského střihu, ale i poťouchlost, jaká se jinak v žánru tolik nenosí. Album Herostratus je znovu pevně zakořeněno v beskydském podhůří, odkud se vydává nejen na vrcholy Smrk a Tanečnice, ale zejména do skrytých zákoutí našich ztrápených duší. Nepříjemně opojné to je jako hudba Velvet Underground, ospalého retra se ale netřeba bát. Kdyby hrál spisovatel Daniel Hradecký v kapele, mohlo by to znít nějak takto.

PŘEDPRODEJ (GOOUT): 190 / 220, na místě 250 Kč

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Kdy se akce koná

Vstupné

Dospělí190 Kč

Více informací a kontakt

Kabinet múz
Sukova 4
Brno 60200

Událost na FB
pavel@vinyla.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku