Vinný sklípek Vinárium

Pověry a mýty o víně

  • 18. říjen 2022

  • 19:00

  • Starobrněnská 13, Brno

„Bílá vína u nás ujdou, ale kvalitní červené se u nás nedá vyrobit. Víno pod tři stovky bych si nekoupil. V supermarketu už vůbec ne! Šroubovací uzávěr?

To bude podřadné víno.“ Už jste se setkali s takovými názory? Nejste sami. Mnoho lidí se řídí celkem přirozenou zásadou, že co je dražší, je taky lepší. Víno je u nás taky pořád vnímáno jen jako nápoj pro lepší příležitosti a kdo na to má, chce se blýsknout, že si může dovolit lepší věci. To se samozřejmě netýká jen vína, všichni přece víme, jaký je rozdíl mezi „značkovým“ a obyčejným zbožím. A tak, jako se pravá dáma blýskne exkluzivní kabelkou Gucci, gentleman se blýskne tím, když vytáhne z osobní vinotéky láhev Chateau Lafite-Rothschild a tváří se, že takovým vínem každý den zapíjí večeři.

Opravdu je cena je vše? Kdy má smysl koupit drahou láhev, a komu ji nabídnout? Dá se objevit skvělé víno i v běžné cenové kategorii? Je víno opravdu nápoj jen pro lepší příležitosti, nebo se jím můžeme těšit každý den? O tom všem si popovídáme s Luďkem Zahradníčkem. Vysvětlí nám, které pověry o víně se houževnatě udržují mezi lidmi a pokusí se nám naznačit, jak se dobrat k dobrým vínům, a přitom nezruinovat rodinný rozpočet.

Kdy se akce koná

18. říjen 2022 - 19:00

Vstupné

V předprodeji 159 Kč.

Dospělí199 Kč

Více informací a kontakt

Vinný sklípek Vinárium

Starobrněnská 13, Brno

rezervace@vinarium-brno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku