Univerzitní kino Scala

Potenciál migrace 2. Osudy meziválečných uprchlíků

  • Akce již proběhla

  • Univerzitní kino Scala
    Moravské nám. 127/3
    Brno 60200

Pod názvem Potenciál migrace 2. Osudy meziválečných uprchlíků se skrývá hned několik výsledků čtyřletého projektu Centra raně středověkých studií při Semináři dějin umění Masarykovy univerzity, který byl podpořen Technologickou agenturou České republiky.

V rámci již druhého slavnostního večera představíme dva filmy: dokumentární snímek o hranicích a karanténách, které čekaly každého meziválečného uprchlíka na cestě za jeho nadějnou budoucností; a animovaný film o osudu Dmitrije Svjatopolka Mirského – bojovníka proti Rudé armádě, který žije v Británii, kde vyučuje na univerzitě a je uznávaným odborníkem na ruskou literaturu. Stále více se mu ale stýská po domově, je znechucen západní společností a roste v něm přesvědčení, že novým motorem světa bude bolševismus. Vrací se tedy do Sovětského svazu.

Po promítání v kinosále bude ve foyer připraven výběr z putovní panelové výstavy věnující se tématu meziválečné Evropy. Z naší produkce vám představíme také několik publikací a překladů beletrie, které se rovněž věnují tématu migrace.

Kdy se akce koná

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

Univerzitní kino Scala
Moravské nám. 127/3
Brno 60200

Událost na FB
marie.hvozdecka@phil.muni.cz