Mahenovo divadlo – Národní divadlo Brno

Poslední večeře – DEKKADANCERS

Předchozí Následující
  • 17. březen 2019

  • 19:00

  • Mahenovo divadlo
    Malinovského náměstí 1
    Brno 60200

Baletní gangsterka protkaná černým humorem

Tanec a humor, to jsou dvě veličiny, které jdou velmi dobře k sobě, ale vytvořit z těchto dvou ingrediencí skvělé představení bývá jednou z nejtěžších disciplín. V případě Dekkadancers a jejich inscenace Poslední večeře, která je čerstvou držitelkou Výroční ceny portálu Opera Plus za nejlepší choreografii roku 2017, se to tvůrcům bezpochyby podařilo.

 

Seskupení tanečníků Dekkadancers založili v roce 2009 členové baletu Národního divadla Tom Rychetský, Viktor Konvalinka a fotograf Pavel Hejný, zpočátku pouze jako ventil svých uměleckých představ. Soubor byl a dodnes je tvořen převážně členy souboru baletu Národního divadla, kterým spolupráce na autorských představeních skupiny přináší nejen osobní ale i profesní realizaci. Od roku 2015 se v uměleckém vedení skupiny uplatňuje tzv. druhá generace Dekkadancers, Štěpán Pechar, Marek Svobodník a Ondřej Vinklát, jejichž choreografie v současnosti tvoří důležitou součást repertoáru. Tvorba souboru se odehrává výhradně ve volném čase tanečníků, což je při jejich mimořádném vytížení obdivuhodné. Zvláště pak uvědomíme-li si, že se konkrétně v této taneční grotesce nepředstavují publiku pouze jako tanečníci, ale také jako zdatní hudebníci, performeři nebo zpěváci. Každý ze třinácti tanečníků tu najde uplatnění pro své taneční umění i další ze svých talentů.

Poslední večeři se Dekkadancers poprvé ve své historii pustili do celovečerního díla. Baletní gangsterka protkaná černým humorem nás zavede do prostředí italského městečka, německé policejní cely i vířivky mafiánského bosse, kde se staneme svědky divokých přestřelek, vášnivé romance, policejní akce i všudypřítomné zrady a její pomsty.

Po kombinovaných večerech kratších choreografií se Dekkadancers rozhodli k novému velkému kroku – celovečerní Poslední večeři. Na groteskní hříčku poměrně odvážné rozhodnutí – a ve výsledku velice úspěšné. Dekkadancers totiž mají vedle humoru ještě jednu silnou zbraň a tou je talent, který se neomezuje pouze na tanec a choreografii, ale tanečníky můžete spatřit i v rolích vypravěčů a hudebníků. Barbora Turksová, Taneční aktuality

Více informací

Kdy se akce koná

17. březen 2019 - 19:00

Více informací a kontakt

Mahenovo divadlo
Malinovského náměstí 1
Brno 60200

542 158 120
obchodni@ndbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku