Ateliér MalujemeSpolu

Plenér akvarelovými pastelkami

  • Akce již proběhla

  • Ateliér MalujemeSpolu
    1. patro

Léto v plném proudu a my vás srdečně zveme na dvoudenní kurz kresby akvarelovými pastelkami v brněnském plenéru.

Akvarelové pastelky jsou jedno z mála medií, které jsou tzv. 2v1, tedy nemusíte kupovat zvlášť pastelky a vodové barvy. Díky akvarelovým pastelkám dosáhnete ve svých obrazech jak přesnost kresebného prostředku, tak lehkost a volnost malby akvarelem. V plenéru navíc s tou výhodou, že pastelkami se neušpiníme, ale v ateliéru pak našim obrázkům dodáme akvarelové kouzlo.

Témat v parku máme opravdu hodně, sochy, okolní domy, krajinu, vodní plochu či květiny… Lektorka vás naučí základy perspektivy, kompozice a kresby tužkou tak, že dokážete úspěšně vytvořit téměř hotové skici, které pak následně zpracujete. Pro ty, kteří nebudou mít s akvarelovými pastelkami žádné zkušenosti, v první části uděláme několik cvičení, aby si tuto techniku osvojili.

 

Základní informace o kurzu a cenách:

Kurz bude probíhat v Lužánkách, v okolí Janáčkova divadla nebo v okolí Špilberku, v závislosti na počasí. Informace o místě vám bude zaslána týden před začátkem kurzu. Kdyby bylo počasí extrémně nepříznivé budeme tvořit v ateliéru dle květinové/přírodní živé předlohy.

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Začneme v sobotu v 10 hodin a budeme končit cca v 16 hodin, pokračovat budeme pak v neděli také od 10 hodin, konec bude také v 16 hodin, záleží na šikovnosti účastníků, cílem je dílo dokončit.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Co s sebou na kurz?

Nadšení, hravost a ochotu naučit se něčemu novému. Vhodné je volné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně. Je vhodné vzít s sebou deku či rozkládací stoličku, ať se můžete posadit do trávy.

Cena je 1400 Kč. V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky, materiál a krabička akvarelových pastelek, 24 ks, kterou si po skončení kurzu odnesete domů.

Více informací

Kdy se akce koná

28.–29. červenec 2018 - 10:00–16:00

Vstupné

Dospělí1400 Kč

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku