Sál Břetislava Bakaly

Plaisirs de Musique – Festa di Sua Maestà Caesarea Leopoldo

  • Akce již proběhla

  • Sál Břetislava Bakaly
    Žerotínovo nám. 6, Brno

Autorský projekt z dílny Plaisirs de Musique nahlíží do několika zásadních okamžiků života císaře Leopolda I., krále českého a uherského.

Barokní dvorské i lidové tance, koňský(!) balet, pouliční divadlo, improvizace a především hudba z pera samotného císaře jsou propojeny příběhem dnešní dívky Markéty a jejího „výletu do 17. století“, kde jí provázejí biskup Slepčianský a císařovna Margarita, Leopoldova první manželka.

Představení se koná v rámci cyklu Hudební lahůdky.

Scénář pracuje s vybranými scénami ze života Leopolda I. Pro představení byly premiérově nastudovány některé z císařových skladeb dochovaných ve světoznámém kroměřížském hudebním archivu.

V režii Marka Mokoše ztvární hlavní postavy Michal Marhold, Kristina Kubová a Linda Kunclová. Soubor Plaisirs de Musique (mj. Davide Monti, Marta Kratochvílová, Petr Wagner) doplní vídeňský taneční soubor Les Plaisirs de la Danse (sólisté Federico Aramu a Gaia Fredianelli) v autentických kostýmech a choreografiích vídeňské specialistky Margit Legler – to vše pod uměleckým vedením autora konceptu celého projektu, Jana Čižmáře.

Více informací

Kdy se akce koná

5. březen 2018 - 19:30

Vstupné

250/150 (studenti, důchodci)

Více informací a kontakt

Sál Břetislava Bakaly
Žerotínovo nám. 6, Brno

Událost na FB
kontakt@hudebnilahudky.cz