Fléda

Peter Hook and The Light

  • Akce již proběhla

  • Fléda
    Štefánikova 95/24
    Brno 60200

Nechte se roztrhat láskou 🖤

Nechte se roztrhat láskou 🖤

Spoluzakladatel kultovních Joy Division a později i New Order. Autor ikonických basových linek. Peter Hook s aktuální kapelou The Light nechává ožít ty největší hity obou kapel. Neopakovatelná šance zažít důvěrně známé Substance i střípky dalších opusů na vlastní kůži v Brně. #cult #truepostpunk #alternativerock #newwave #synthpop
P.S. Doporučuje Ian Curtis a zhruba devadesát procent interpretů, co máte rádi.

English below

Let Love Tear You Apart

Peter Hook is the co-founder of the cult band Joy Division and later also New Order. He is the author of countless iconic bass lines. His current band, Peter Hook and The Light revives the greatest songs of both groups. This is an unrepeatable chance to experience in Brno the famed Substance albums, featuring hits such as Love Will Tear Us Apart and Blue Monday in their authentic form. This is not cheap revival entertainment, but an authentic gala performance from one of the writers of the songs.
P.S. This shouldn’t really need a recommendation, but – if you’re a fan of The Cure, The Banshees, Depeche Mode and post-punk music, this is for you…

——————————–
Repertoár současné sestavy Peter Hook and The Light vychází z nejlepší tvorby Hookových kapel. A že je na čem stavět. Britský multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel stál u zrodu dvou zcela zásadních skupin konce 20. století. Spolu s Ianem Curtisem, Bernardem Sumnerem a Stephenem Morrisem nejdříve v druhé polovině 70. let založili Joy Division. Po Curtisově tragickém úmrtí zbylí členové založili další kapelu New Order. Právě tehdy do své kytarové tvorby začali vnášet elektronické a taneční prvky. Hookova basa přitom často hrála prim. V Brně bude nyní jedinečná možnost slyšet naživo hity od Love Will Tear As Apart až po Blue Monday. Nepůjde však o lacinou revival zábavu, ale o autentické galapředstavení jednoho z jejich autorů.

Hookův aktuální ansámbl na jednotlivých turné pečlivě koncepčně nakládá s tvorbou jedné či druhé kapely. Podzimní šňůra, v jejímž rámci zavítá i do Brna, pak spojuje nesmazatelný odkaz skladeb obou. Vzniká tak neopakovatelný koncertní zážitek. „Nakonec, jen pár hudebníků se může pochlubit životopisem nabytím tolika vlivnými hity jako Peter Hook. Při poslechu těch nesmrtelných basových linek bude už navždycky běhat mráz po zádech,“ shrnuje jedna z nedávných recenzí serveru Orlando Weekly.

https://www.facebook.com/peterhookandthelight/
https://peterhookandthelight.live/
https://www.youtube.com/channel/UCXmOfbv6KTva9ZDJCHgaBHA

Hook založil Joy Division s Bernardem Sumnerem v roce 1976 po tom, co spolu navštívili koncert Sex Pistols. Kapela stihla během své čtyřleté existence vydat dvě alba Unknown Pleasures (1979) a Closer (1980). Druhé z nich vyšlo dva měsíce po té, co psychickými problémy zmítaný frontman Ian Curtis spáchal sebevraždu předvečer prvního turné po Americe. Obě desky jsou dodnes považovány za jeden z milníků vývoje kytarové muziky. Hudba Joy Division se stala definicí pro žánr post-punk, z nějž vychází většina dnešních kytarovek. Spolu s následovníkem, New Order, pak Hook vydal další osmici studiových nahrávek. Ty jsou dodnes neméně ceněné. Spolu s Kraftwerk vytvářeli New Order to, co dnes nazýváme synth-pop. Kromě toho Hook nahrál album One True Passion spolu s Revenge, desky Music for Pleasure a Monaco spolu s uskupením Monaco a jedno album It’s a Beautiful Life v rámci projektu Freebass.

Studiová alba:
1979 – Unknown Pleasures (Joy Division)
1980 – Closer (Joy Division)
1981 – Movement (New Order)
1983 – Power, Corruption & Lies (New Order)
1985 – Low-Life (New Order)
1986 – Brotherhood (New Order)
1989 – Technique (New Order)
1990 – One True Passion (New Order)
1993 – Republic (New Order)
1997 – Music for Pleasure (Monaco)
2000 – Monaco (Monaco)
2001 – Get Ready (New Order)
2005 – Waiting for the Sirens‘ Call (New Order)
2010 – It’s a Beautiful Life (Freebass)

Více informací

Kdy se akce koná

10. listopad 2018 - 20:00

Vstupné

PŘEDPRODEJ / Presale: 550 Kč (+ poplatky sítě)
► GOOUT.cz: goout.net/cs/listky/peter-hook-and-the-light/dcsc/
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz: www.smsticket.cz/vstupenky/13127-peter-hook-and-the-light-gb

Dospělí550 Kč

Více informací a kontakt

Fléda
Štefánikova 95/24
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku