Kinokavárna

Peia – koncert

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Kinokavárna
    Náměstí SNP 33, Brno

Peia by se dala označit za „zpěvačku archivářku“ shromažďující písně starodávných kultur z celého světa.

Zpěv sama doprovází charangem (tradiční andský strunný hudební nástroj), harmoniem a kytarou, na další nástroje hrají přizvaní hudebníci.

 

Peia Luzzi, rodačka z Connecticutu, studovala na univerzitě New England Conservatory of Music v Bostonu klasický zpěv a operu, vokální pedagogiku, kompozici a improvizaci. Následně se pohroužila do studií klasického indického zpěvu. První nahrávku uskutečnila v roce 2009 s loutnistou Ronnym McFarlanem nominovaným na Grammy. O tři roky později vydává první sólové album The Dance of Devotion a v roce 2013 následuje Four Great Winds, zastřešené hudebním vydavatelstvím Sounds True a vydávané po celém světě. Těmito nahrávkami zahájila sérii turné napříč Evropou, Austrálií a USA a spolupráci s Colemanem Barksem, básníkem a obdivovatelem sufitského mystika a básníka Rumiho, mytologem Michaelem Meadem a íránským mistrem taru Alim Ghamasarim.

Poslední dobou také spolupracuje se známým sesterským duem Rising Appalachia.
Pro Peiu, stejně jako pro stále větší počet lidí, je důležité, aby byl obnoven zdravý vztah k naší planetě. K tomu se snaží přispívat svou hudbou, vzdělávacími workshopy a podporou práv domorodých kmenů a organizací chránících životní prostředí.
„Moje cesta k lidovým tradičním písním různých kultur začala před mnoha lety při studiích na New England Conservatory v Bostonu. Ke zděšení mého učitele opery jsem si uvědomila, že mi učarovala krása a tajemno tradiční lidové hudby. Tato fascinace, spolu s příměsí toulavé irské krve, mě přiměla vydat se na cestu a hledat ztracenou kulturu a znovu se s ní spojit skrze písně mých předků ze starověké Evropy.“

Více informací

Kdy se akce koná

30. červenec 2019 - 19:00–21:00

Vstupné

Dospělí590 Kč

Více informací a kontakt

Kinokavárna

Kinokavárna
Náměstí SNP 33, Brno

Událost na FB
sacredchantscz@gmail.com