JFB 2018: Pavel Wlosok Trio + Rick Margitza / Donny McCaslin

Sono centrum

Pavel Wlosok Trio + Rick Margitza / Donny McCaslin

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • SonoCentrum
    Veveří 113
    Brno 61600

Pavel Wlosok Trio & Rick Margitza (CZ, SK, US)

Český světoběžník, skladatel jazzové i vážné hudby, fotograf a především vynikající pianista Pavel Wlosok je uznávanou osobností nejen u nás, ale i v zahraničí. Ostatně už přes dvacet let žije ve Spojených státech, kde vyučuje na Western Caroline University. V poslední době se však pravidelně vrací i do Česka, a to jak osobně, tak i prostřednictvím mnoha nahrávek. Unikátní zvuk tria Pavla Wlosoka se skládá nejen z široké škály jazzových tradic, počínaje swingem a bebopem, přes latinskoamerickou hudbu až po modální jazz, ale ovlivňuje ho také moderní tvorba dvacátého století včetně world music, metodistických chorálů či české folklorní melodiky.

Pavel Wlosok – klavír, Rick Margitza – tenorsaxofon Tomáš Baroš – kontrabas, Marián Ševčík – bicí, host: Lukáš Oravec – křídlovka

Donny McCaslin (US)

Americký saxofonista a skladatel Donny McCaslin čeří jazzové vody již dvě dekády, během nichž si vysloužil i tři nominace na Grammy. Syrový a objevitelský ráz nové McCaslinovy kapely učaroval i zpěvákovi Davidu Bowiemu, který ji přizval k natáčení alba Blackstar. McCaslin sám přiznává, že spolupráce s Davidem Bowiem jej ovlivnila natolik, že ji otiskl do několika skladeb na své poslední desce Beyond Now. „Po Davidovi se vlastně změnilo úplně všechno. Jinak nazírám na hudbu, jinak přemýšlím o skládání,“ říká dnes jednapadesátiletý umělec. Právě repertoár z desky Beyond Now představí McCaslin v rámci svého brněnského koncertu.

Donny McCaslin – saxofon, Jason Lindner – klávesy, Nate Wood – bicí, Jonathan Maron – baskytara

Kdy se akce koná

15. březen 2018 - 19:30–22:30

Vstupné

Dospělí290 Kč
Senioři232 Kč
Studenti232 Kč
ZTP a ZTP/P232 Kč

Více informací a kontakt

SonoCentrum
Veveří 113
Brno 61600

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku